18 grudnia 2020

W Dzierżoniowie rewanż dla Czeszek

W drugim towarzyskim meczu juniorek młodszych Polska przegrała z Czechami 25:26 (11:14). Dzień wcześniej Biało-Czerwone zwyciężyły 31:22.

Tylko pierwsze minuty piątkowego spotkania były wyrównane. Od stanu 2:2 zaczęła się zarysowywać lekka przewaga drużyny przyjezdnej. Czeszki w rewanżu grały agresywniej w obronie. To wymuszało na zawodniczkach Małgorzaty Buksakowskiej błędy w rozegraniu piłki w ataku pozycyjnym. Na wyróżnienie, w tej części gry zasłużyła, Nikola Leśniak, która zdobyła cztery z pierwszych siedmiu goli drużyny.

Po zmianie stron Polki dochodziły do sytuacji strzeleckich, ale zawodziła skuteczność. Nasze juniorki trzykrotnie (trafiały Maziarek, Zabielny i Opara) zbliżały się na różnicę bramki kontaktowej. Rywalki już w 47 minucie zanotowały 22 gole, czyli dokładnie tyle samo co dzień wcześniej. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do zespołu naszego południowego sąsiada.

Polska – Czechy 25:26 (11:14)
Polska: Piotrowska, Kuśpiet, Skrzypek – Zgłeszewska, Cheda 4, Szczepaniak, Skrzypek, Podsiadło 1, Leśniak 6, Męczykowska 4, Maziarek 3, Zabielny 2, Szewczyk, Więckowska 4, Opara 1.