22 grudnia 2020

Porażka w meczu testowym z Algierią

Reprezentacja Polski mężczyzn przygotowująca się do mistrzostw świata w Egipcie, podczas zgrupowania w Cetniewie, przegrała pierwsze spotkanie testowe z Algierią 23:26. Okazja do rewanżu już we wtorek.

Zespół Patryka Rombla przystąpił do tego spotkania w krajowym składzie z wyłączeniem zawodników z Kielc i Płocka. Już na początku rywalizacji to Polacy osiągnęli lekką przewagę na boisku, czego efektem było prowadzenie 4:1. Niestety po serii błędów, goście nie tylko odrobili straty, ale również wyszli na prowadzenie, po którym na tablicy wyników widniał już wynik 5:8. Wtedy o czas poprosił trener reprezentacji Polski, Patryk Rombel. Nasi reprezentanci szybko wcielili w życie uwagi szkoleniowca i objęli prowadzenie 10:8. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12.

Na początku drugiej połowy Polacy szybko zaczęli budować przewagę, która po chwili wynosiła już 17:15. Niestety po raz kolejny proste błędy sprawiły, że Algierczycy bezlitośnie wykorzystywali naszą niemoc w ataku. Po chwili mieliśmy już więc wynik 17:21. Biało-Czerwoni nie złożyli jednak broni i w końcówce spotkania złapali jeszcze jednobramkowy kontakt z rywalem. Goście ostatnie minuty zagrali jednak na wyższej skuteczności niż Polacy, którzy musieli uznać wyższość rywala przegrywając 23:26.

Okazja do rewanżu już we wtorek 22 grudnia o godz. 15:00.

Polska – Algieria 23:26 (12:12)

Polska: Zakreta, Skrzyniarz – Przytuła, Klimków, Walczak 1, Ossowski 2, Adamski 3, Czuwara 3, Pilitowski 2, Jarosiewicz 2, Przybylski 3, Działakiewicz 5, Fedeńczak 1, Dawydzik 1, Bis, Adamczyk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest