10 stycznia 2021

Adam Morawski: Zdrowie nadrzędnym celem podczas MŚ

Bramkarz Adam Morawski w meczu z Turcją w 46. występie zdobył swojego trzeciego gola w reprezentacyjnej karierze.

Adam Morawski zdobył swoją bramkę nr 3 w reprezentacji Fot: Rafał Rusek / PressFocus

– Chyba pamiętam poprzednią bramkę. To było w roku 2017 na mistrzostwach świata – przyznaje uśmiechnięty „Loczek”. – Cieszę się najbardziej to, że wygraliśmy, że udało się zagrać, a dodatkowo z faktu, że mecz się odbył w Płocku, na swoim parkiecie. Najważniejsze są minuty na boisku i to, że mogłem pomoc reprezentacji. To bardzo cenne zwycięstwo.

Morawski przyznał, że koledzy w obronie zneutralizowali poczynania i pole gry Doruka Pehlivana. – Na pewno nie grał z taką swobodą jak w meczu w Turcji. Ponownie włączył się skutecznie do gry, gdy wynik był już przesadzony. Mam nadzieję, że w przyszłości też będziemy realizować zadania taktyczne tak dobrze jak dziś, bo w mistrzostwach świata przeciwnicy będę jeszcze mocniejsi.

Jego zdaniem rywalizacja pomiędzy nim a Piotrkiem Wyszomirskim i Mateuszem Korneckim przebiega dobrze. Cała trójka się wspiera. – Ten kto z nas dostanie minuty na mistrzostwach świata będzie chciał jak najlepiej się zaprezentować – dodaje.

Pytany o udział kibiców podczas mundialu w Egipcie odpowiada, że ta zasada powinna być ograniczona a zdrowie uczestników powinno być nadrzędnym celem organizatorów. – My musimy skupić się na grze – podsumował.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest