11 stycznia 2021

Mistrzostwa świata w Egipcie bez kibiców

Mistrzostwa Świata Mężczyzn IHF w Egipcie odbywać się będą bez udziału widzów.  Te zapisy nie będą obowiązywały przedstawicieli mediów i przedstawicieli ambasad uczestniczących drużyn. Podstawą decyzji organizatorów jest zapewnienie wszystkim uczestnikom imprezy bezpieczeństwa i ochrona ich zdrowia.

Decyzja została ogłoszona po spotkaniu, w którym uczestniczyli Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej IHF, dr Hassan Moustafa, przedstawiciele egipskiego rządu – minister zdrowia i ludności, Hala Zayed, minister ds. młodzieży i sportu, dr Ashraf Sobhy, Uzgodniono, iż z uwagi na sytuację związaną z pandemią COVID-19 i obawy, które zawarto w liście Europejskiego Związku Piłkarzy Ręcznych, ryzyko organizowania mistrzostw z kibicami na trybunach jest zbyt duże.

Warto przypomnieć, że władze egipskie i komitet organizacyjny mistrzostw cały czas monitorują zagrożenie epidemiczne. Poprzednie komunikaty dopuszczały udział widzów na poziomie 20 procent pojemności hal.

27. Mistrzostwa Świata Mężczyzn IHF będę pierwszymi w historii, które odbędą się z udziałem 32 drużyn. Program zawodów przewiduje rozegranie w dniach 13-31 stycznia 2021 r.  108 meczów w halach: Cairo Stadium Sports Hall, New Capital Sports Hall, Dr Hassan Moustafa Hala sportowa (dawniej 6 października) i Borg Al Arab. Final weekend zaplanowano w Kairze.

Biało-Czerwoni wszystkie spotkania grupowe: z Tunezją (15.01.), Hiszpanią (17.01.) i Brazylią (19.01.) rozegrają w New Capital Sports Hall w Kairze. Każdy z tych meczów będzie się rozpoczynał o g. 20:30 polskiego czasu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest