12 stycznia 2021

COVID-19 zatrzymał reprezentacje Czech i USA!

Reprezentacja Czech nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata IHF 2021 w Egipcie! Informacja ta została przekazana krajowym mediom na konferencji prasowej w Pilźnie. W miejsce Czech w grupie G wystąpi pierwszy rezerwowy, czyli Macedonia Płn.

Decyzja Czeskiej Federacji była konsekwencją kilku pozytywnych wyników testów na koronawirusa, które zespół musiał przejść zgodnie z procedurą sanitarną przez wylotem na MŚ.

– Rozczarowanie było ogromne, wczoraj wierzyliśmy, że możemy podróżować. Ale sytuacja jest bardzo nieprzyjemna i musimy przyjąć ją taką, jaka jest. Mieliśmy nadzieję rozegrać co najmniej sześć meczów, które mogłyby nas przesunąć w rankingu. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać gry, ale to po prostu bardzo boli – powiedział trener Jan Filip.

Macedonia Płn. skorzystała z miana pierwszego rezerwowego, zajęła 15. miejsce w EHF EURO 2020.

* * *

Kilka godzin później Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) ogłosiła, że z powodu zakażeń koronawirusuem z turnieju musiała się wycofać również ekipa USA. W miejsce Amerykanów do grupy E turnieju została zaproszona reprezentacja Szwajcarii (16. miejsce w EHF EURO 2020).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest