25 stycznia 2021

Patryk Rombel: Jestem bardzo dumny z zespołu

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, Patryk Rombel, po występie na mistrzostwach świata z Niemcami, powiedział, że jest zadowolony z postawy podopiecznych. Martwi go kontuzja Macieja Majdzińskiego.


– Po tym spotkaniu nie ma euforii. Dziś Niemców spokojnie mogliśmy ograć. Niestety kilka błędów nam się przydarzyło i to spowodowało, że końcówka wyglądała inaczej niż byśmy chcieli. Powtórzę. Jestem dumny z drużyny i z tego w jaki sposób walczyła – podkreślił. Szkoleniowiec przyznał, że Maciej Pilitowski świetnie. wywiązał się ze swej roli, czyli zastępstwa za Michała Olejniczaka. – Z powodu braków kadrowych, które się nam zdarzają, na boisko wchodzą kolejni zawodnicy i pokazują swoją wartość. To duży plus na przyszłość i podstawa do tego, aby dalej budować reprezentację i ją rozwijać – ocenił.

Rombel powiedział, że ma nadzieję iż najczarniejszy scenariusz w przypadku urazu Macieja Majdzińskiego się nie spełni. – Niestety wygląda na to, że tak właśnie będzie. Staraliśmy się zdrowiem Maćka na turnieju nie szafować. Grał epizody po 15, maksymalnie po 20 minut. Wiedzieliśmy o jego problemach i wprowadzaliśmy go stopniowo do zespołu – dodał.

Selekcjoner potwierdził, że półtora roku pracy przynosi efekty. Pojawia się automatyzm, zawodnicy coraz lepiej rozumieją taktykę w ataku czy w obronie. Pozostaje dopracowywanie detali.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest