28 stycznia 2021

Europa rządzi na mistrzostwach świata

Sprawa podziału medali na 27. Mistrzostwach Świata w Egipcie będzie wyłącznie domeną europejskich drużyn. W piątkowych finałach Francja zagra ze Szwecją a Hiszpania z broniącą tytułu Danią. W niedzielę poznamy końcową kolejność. Wszystkie mecze będą dostępne na TVP Sport.

Radość Duńczyków po meczu z Egiptem Fot. IHF

Ćwierćfinałowa rywalizacja Egipt – Dania mogłaby być ozdobą wielu turniejów najwyższej rangi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Tu szczęście uśmiechnęło się do Skandynawów (39:38).

W innych meczach 1/8 finału takiej dramaturgii nie było. Co prawda Francja potrzebowała dogrywki, aby wyeliminować z turnieju Węgrów. W dodatkowym czasie lider Madziarów, praktycznie nie schodzący z boiska, Mate Lekai już nie pomógł, i to „Trójkolorowi” ostatecznie triumfowali 35:32. Francja po raz 10. w ciągu ostatnich 20 lat zagrają o medale.

Z kolei Szwecja bez większych trudności pokonała Katar 35:23. Dla zespołu „Trzech Koron” awans do najlepszej czwórki mundialu jest pierwszym od roku 2011.

Jak wielki wpływ na postawę drużyny ma Sander Sagosen udowodniła rywalizacja Hiszpanii z Norwegią. Skandynawowie – pozbawieni swojego kontuzjowanego asa już po pierwszym kwadransie – walczyli dalej, ale to już nie było to samo. W tej sytuacji duet braci Dujszebajew (wspólnie rzucili 11 bramek), wsparty kolegami z reprezentacji, wygrał 31:26.

Plan transmisji MŚ Egipt 2021 na weekend w TVP Sport:

Piątek, 29 stycznia
17:25    Francja – Szwecja LIVE
01:10    Hiszpania – Dania RELIVE

Niedziela, 31 stycznia
14:30    o 3. miejsce LIVE
17:25    FINAŁ LIVE

Wszystkie mecze na żywo: tvpsport.pl, aplikacja TVP Sport i HBB TV.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest