31 stycznia 2021

Mecz godny finału. Trofeum dla Danii

Dania po zwycięstwie 26:24 (13:13) nad Szwecją w finale 27. Mistrzostw Świata obroniła tytuł. To był już piąty w historii występ reprezentacji Danii w meczu, którego stawką był złoty medal.

Praktycznie przez 50 minut był to bardzo wyrównany mecz. Kibice obserwujący to widowisko mogli podziwiać świetne tempo, płynne akcje, zaskakujące rzuty, spektakularne interwencje bramkarzy.

Klasę pokazali obaj golkiperzy Andreas Palicka i Niklas Landin (41 procent). Ten drugi w finałowych minutach popisał się kilkoma udanymi obronami (m.in. zatrzymał z 7 metra Hampusa Wanne), co w dużej mierze przesadziło o triumfie ekipy Nicolaia Jacobsena. Zespół „Trzech Koron” próbował ratować sytuację, wycofując bramkarza, ale na niewiele się to zdało.

Dania – Szwecja 26:24 (13:13)