8 lutego 2021

Małgorzata Buksakowska: Jestem dumna z całego zespołu

Polskie juniorki w miniony weekend rozegrały dwa kontrolne mecze na wyjeździe z Austrią. Kolejnym sprawdzianem dla kadry K2004 będzie Turniej Nadziei Olimpijskich, którego gospodarzem w marcu będą Węgry. Najważniejszą imprezą roku dla zespołu Małgorzaty Buksakowskiej będą mistrzostwa Europy dywizji B zaplanowane w sierpniu na Litwie.  

Biało-Czerwone w Austrii w pierwszym występie przegrały 23:26, by w rewanżu zanotować cenną wygraną nad wyżej notowanym rywalem 29:28. –  W pierwszym meczu zawodniczki wyszły na boisko bardzo zestresowane. Był to ich debiut na arenie międzynarodowej w spotkaniu wyjazdowym. Do tej pory wszystkie spotkania graliśmy u siebie. To była taka gra falami. Były dobre momenty i słabe – oceniła trener Buksakowska. – Mimo przegranej walczyliśmy do końca. Na wyróżnienie zasłużyły Emilia Więckowska i Wiktoria Opara.

Po kilkunastu godzinach doszło do kolejnego spotkania. – W rewanżu nasze juniorki wyszły zdecydowanie bardziej bojowo nastawione. Cały mecz był wyrównany. Każda zawodniczka, która grała dołożyła coś pozytywne od siebie. Najważniejsze, że dziewczyny walczą i grają do końca. Jestem dumna z całego zespołu, przede wszystkim za walkę do końca – dodała opiekunka polskiej kadry. Warto wspomnieć, że Więckowska ponownie okazała się najskuteczniejszą polską zawodniczką, rzuciła 8 bramek, dzień wcześniej 6.

– Jeszcze dużo pracy przed nami. Szczególnie jeśli chodzi o wyszkolenie techniki indywidualnej. Takie sprawdziany weryfikują całość gry w aspekcie przygotowania motorycznego, techniczno-taktycznego i mentalnego. Ale powtarzam: gratulacje dla dziewczyn za walkę – podsumowała trener Buksakowska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest