26 lutego 2021

Kadra M2004 przed debiutem

Reprezentacja Polski juniorów młodszych szykuje się …po raz kolejny do debiutu na arenie międzynarodowej. Tym razem wszystko wskazuje na to, że nasi młodzi kadrowicze nie będą rozczarowani z odwołania zawodów i wreszcie zagrają z orzełkiem na koszulkach. W najbliższy weekend z rówieśnikami z Białorusi w COS Zakopane.

Właśnie w tym ośrodku od kilku dni trwa zgrupowanie zespołu Rafała Bernackiego. W zajęciach bierze udział 22 zawodników. Sztab szkoleniowy wspiera trener pierwszej reprezentacji, Patryk Rombel.

– Na treningach przypominamy i udoskonalamy te zagrywki, jak organizacja gry w obronie i w ataku, które mieliśmy na ostatnich dwóch zgrupowaniach, w grudniu i w styczniu w Szczyrku. W końcu dojdzie do konfrontacji międzynarodowej. Ta kadra ma już przecież ponad rok, ale kilka imprez ze względu na koronawirusa nam odwołano – tłumaczy trener Bernacki.

Z nowych twarzy w kadrze pojawili się Maciej Markowski z SMS Kielce i Jakub Sladkowski z SPR Górnika Zabrze. Pierwszy to wyróżniający się środkowy rozgrywający z rocznika 2005. Drugi to obrotowy, który ma dobre warunki fizyczne i już dobrze sobie radzi w rozgrywkach II-ligowych.

– Jestem ciekawy reakcji chłopaków odnośnie meczów z Białorusią. Takie wydarzenie, w tym hymn państwowy, orzełek na koszulce na pewno bardzo mobilizują. Poprzednio, gdy niemal w ostatniej chwili nasze występy z zagranicznymi rywalami zostały odwołane, to widać było po podopiecznych duże rozczarowanie. To są jeszcze młodzi zawodnicy, ale takie spotkania pokazują, w którym miejscu jesteśmy  – dodaje opiekun kadry M2004.

W marcu (12-14) nasi juniorzy młodsi na Węgrzech wystąpią w Turnieju Nadziei Olimpijskich, gdzie oprócz gospodarzy (zespoły A i B) zmierzą się jeszcze z Austrią Przed wyjazdem w tamtym kierunku kadra M2004 ponownie zbierze się na trzy dni w Zakopanem.

Mecze Polska – Białoruś (transmisje internetowe na kanale YT ZPRP)
27.02. (sobota) g. 17:00
28.02. (niedziela) g. 11:00.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest