Strona główna | Juniorzy młodsi | Drugie zwycięstwo kadry M2004

Drugie zwycięstwo kadry M2004

 

W rewanżowym meczu juniorów młodszych Polska wygrała w Zakopanem z Białorusią 34:27 (14:11). Dzień wcześniej Biało-Czerwoni zwyciężyli 31:28. Najlepszymi zawodnikami (MVP) meczu wybrano Oliwiera Kamińskiego (Polska) i Jauhenija Skrynnika (Białoruś).

Polacy w drugim meczu z Białorusią radzili sobie już znacznie lepiej z rozbijaniem wysuniętej obrony rywala. Ponownie najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Kamiński. Prawy rozgrywający ma już za sobą debiut w Lidze Europejskiej. W barwach Orlen Wisły Płock wystąpił przeciw HC Metalurgowi (35:20).

– Obawialiśmy się o stronę mentalną chłopaków. Zespół zanotował pierwsze zwycięstwo i fajnie było to powtórzyć w rewanżu. Taki był nasz cel. Mecz pokazał, a zwłaszcza prowadzenie rywali 6:3, że to oni chcą bardzo wygrać. Dobry sygnał dał w bramce Sebastian Pieńkowski. Nasza gra była bardziej uporządkowana niż dzień wcześniej. Nie było też za dużo przestojów. Oczywiście zdarzały się błędy taktyczne, ale my cały czas jeszcze się uczymy – ocenił trener Rafał Bernacki.

Nasi juniorzy niemalże bezbłędnie radzili sobie w wariancie gry bez bramkarza. Koledzy z zespołu wkrótce doczekają się na powrót rekonwalescenta, swojego kapitana. Mateusz Grzenkowicz już trenuje, był na zgrupowaniu w Zakopanem, ale nie otrzymał jeszcze zgody sztabu medycznego na grę. To ma nastąpić przy najbliższej okazji – podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich na Węgrzech.  

W poniedziałek (1 marca) zostanie ogłoszona kadra na tę imprezę. Powołani zawodnicy zbiorą się za tydzień, na kilka dni, ponownie w Zakopanem.

Polska – Białoruś 34:27 (14:11)
Polska: Pieńkowski, Szczepanik – Jaworski 1, Zając, Wasiak 5, Kamiński 7, Marchewka 4, Wierzbicki 3, Jurasik, Hornik, Koc, Wleklak, Szweda, Rybarczyk 3, Wrona Wątroba 3, Markowski 2, Wielgucki 6.