28 lutego 2021

Drugie zwycięstwo kadry M2004

W rewanżowym meczu juniorów młodszych Polska wygrała w Zakopanem z Białorusią 34:27 (14:11). Dzień wcześniej Biało-Czerwoni zwyciężyli 31:28. Najlepszymi zawodnikami (MVP) meczu wybrano Oliwiera Kamińskiego (Polska) i Jauhenija Skrynnika (Białoruś).

Polacy w drugim meczu z Białorusią radzili sobie już znacznie lepiej z rozbijaniem wysuniętej obrony rywala. Ponownie najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Kamiński. Prawy rozgrywający ma już za sobą debiut w Lidze Europejskiej. W barwach Orlen Wisły Płock wystąpił przeciw HC Metalurgowi (35:20).

– Obawialiśmy się o stronę mentalną chłopaków. Zespół zanotował pierwsze zwycięstwo i fajnie było to powtórzyć w rewanżu. Taki był nasz cel. Mecz pokazał, a zwłaszcza prowadzenie rywali 6:3, że to oni chcą bardzo wygrać. Dobry sygnał dał w bramce Sebastian Pieńkowski. Nasza gra była bardziej uporządkowana niż dzień wcześniej. Nie było też za dużo przestojów. Oczywiście zdarzały się błędy taktyczne, ale my cały czas jeszcze się uczymy – ocenił trener Rafał Bernacki.

Nasi juniorzy niemalże bezbłędnie radzili sobie w wariancie gry bez bramkarza. Koledzy z zespołu wkrótce doczekają się na powrót rekonwalescenta, swojego kapitana. Mateusz Grzenkowicz już trenuje, był na zgrupowaniu w Zakopanem, ale nie otrzymał jeszcze zgody sztabu medycznego na grę. To ma nastąpić przy najbliższej okazji – podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich na Węgrzech.  

W poniedziałek (1 marca) zostanie ogłoszona kadra na tę imprezę. Powołani zawodnicy zbiorą się za tydzień, na kilka dni, ponownie w Zakopanem.

Polska – Białoruś 34:27 (14:11)
Polska: Pieńkowski, Szczepanik – Jaworski 1, Zając, Wasiak 5, Kamiński 7, Marchewka 4, Wierzbicki 3, Jurasik, Hornik, Koc, Wleklak, Szweda, Rybarczyk 3, Wrona Wątroba 3, Markowski 2, Wielgucki 6.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest