20 kwietnia 2021

Orlen Wisła zagra w FINAL4!

Wielki sukces zanotowali zawodnicy Orlen Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski w rewanżu ćwierćfinałowego meczu Ligi Europejskiej, we własnej hali, pokonali duński GOG 31:26. Dzięki temu odrobili straty sprzed tygodnia. Zespół Xaviera Sabate w dniach 22-23 maja zagra w Manheim w turnieju FINAL4.

Adam Morawski miał duży udział w awansie drużyny Fot: Piotr Matusewicz / PressFocus

Wiślacy trzybramkową stratę z Danii zniwelowali na początku drugiej połowy. To Przemysław Krajewski wykorzystał rzut karny. Od tego momentu każda akcja decydowała o awansie jednej z drużyn. Młoda drużyna trenera Nicoleja Krickaua nie rezygnowała z zanotowania korzystnego wyniku.

Doskonała gra gospodarzy w defensywie umożliwiła wyprowadzenie zabójczych kontr. Dzięki temu wicemistrzowie Polski byli coraz bliżej wypełnienia zadania. Goście w finałowych minutowych ryzykowali, wycofując bramkarza kosztem kolejnego gracza pola. Trzeba dodać, ze nasz reprezentacyjny bramkarz, Adam Morawski (12 udanych interwencji), w tym okresie dodawał kolejne cegiełki do zbudowania awansu.

Zespół GOG walczył do końca. Finałowe sekundy przerodziły się w dreszczowiec. Wicemistrzowie Polski nie wykorzystali dwóch rzutów z 7 metra. Goście mieli szanse na powtórzenie wyniku sprzed tygodnia (30:27). To oznaczało serię rzutów karnych. Nic takiego nie nastąpiło. Kropkę nad i postawił Krajewski, który posłał piłkę, niemal przez całe boisko, do pustej bramki.

Orlen Wisła Płock – GOG 31:26 (13:13)

Orlen Wisła: Morawski, Homayed – Daszek 4, Stenmalm, Vejin, Ruiz 1, Serdio 4, Susnja 2, Szita 4, Komarzewski 1, Krajewski 6, Terzić , Toto, Dutra, Mihić 5, Mindegia 4. Kary 10 min.