28 kwietnia 2021

Patryk Rombel: Chcemy wygrać oba mecze

Reprezentacja Polski w najbliższych dniach zmierzy się ze Słowenią i Holandią. Stawką są punkty w kwalifikacjach mistrzostw Europy 2022. Szkoleniowiec Biało-Czerwonych, Patryk Rombel deklaruje walkę do samego końca. Nie ukrywa, że nasza drużyna celuje w cztery punkty.


W polskiej ekipie kontuzjowanych Kamila Syprzaka i Przemysława Krajewskiego zastąpili Dawid Dawydzik i Kacper Adamski.

Historia spotkań ze Słowenią liczy 15 meczów. Pięć razy triumfowała Polska, zanotowano jeden remis, a dziewięciokrotnie wygrali rywale.

Przed nami dwa bardzo ważne mecze – ze Słowenią i Holandią. Cztery punkty do zdobycia. Poprzednie spotkania z tymi rywalami pokazały, że nie będzie to wcale takie łatwe.  
Patryk Rombel:
Zgadza się. Pamiętajmy jednak, że w tej grupie losowani byliśmy z trzeciego koszyka. Dlatego trudno mówić o nas jak o faworytach. Wiemy też, że w rozegranych meczach znacznie nie ustępowaliśmy. O końcowych wynikach decydowały detale. Mamy szanse na rewanż i zamierzamy ją wykorzystać.

We wtorek Słowenia grała w Turcji. Czy oglądaliście ten mecz?
Tak oczywiście. To było „najświeższe” granie. Skład Słowenii trochę się zmienił. Musieliśmy sprawdzić czy zmienił się też sposób ich grania. Zebraliśmy tyle informacji ile mogliśmy. Mieliśmy już analizę wideo i nasze uwagi przekazaliśmy zawodnikom. Na treningu będziemy starali się wykorzystać nasze spostrzeżenia.

Kw. ME 2022
Polska – Słowenia
29.04.2021 (czwartek), 20:00 , Opole; TVP Sport
Holandia – Polska
02.05.2021 (niedziela), 18:00, Almere; Eurosport1

We wspomnianym meczu wyróżniał się Jure Dolenec. Na 13 rzutów zdobył 12 bramek.
Siedem goli padło z rzutów karnych. Ten dorobek to zasługa przede wszystkim całej drużyny. Trzeba pamiętać, że Słowenia to jeden z najlepszych zespołów w Europie. Ciężko kogoś u nich wyróżnić. Wielu z nich gra przecież w Lidze Mistrzów.    

Końcówka meczu przeciw Holandii we Wrocławiu jest jeszcze rozpamiętywana, aby takiego błędu nie powtórzyć czy raczej to już historia?
Jedyna rzecz, którą musimy pamiętać to, że sposób w jaki zagraliśmy nie możemy się już powtórzyć. Nie można popełniać więcej  takich błędów. Na ten temat mamy swoje przemyślenia jako sztab trenerski. Nie ma co tego już rozpamiętywać. To jest sport, to już historia i w czwartek musimy napisać nową.

Polska w MŚ 2021 zajęła 13. miejsce

Wracając do ostatniego występu Słoweńców ich skład mocno się zmienił?
Trochę się zmienił. Słowenia ma ten komfort, że jeżeli ze składu wypadają podstawowi zawodnicy, to na ich miejsce pojawią się nowi z dobrych drużyn. Zmieniają się nazwiska ale na pewno jakość drużyny nie spada.

U nas zabraknie Przemka Krajewskiego i Kamila Syprzaka. To duże osłabienie?
Nigdy w ten sposób na to nie patrzę. Jesteśmy w takich realiach, gdzie zawodnicy w tym okresie rozgrywają bardzo dużo meczów. Myślę, że nie tylko my, ale wiele innych reprezentacji liczy się i zmaga się z kontuzjami. Przy takim natłoku rozgrywanych spotkań to jest nieuniknione. Na pewno chcielibyśmy, aby Przemek i Kamil byli teraz z nami. Nie ma ich tu w Opolu. Trzeba teraz przygotować pozostałych naszych zawodników do wymagań, które postawią nam Słoweńcy a później Holendrzy.

Czy jest jakiś plan minimum bądź maksimum na te mecze?
Chcemy wygrać oba mecze.

Czy można obiecać naszym kibicom walkę do ostatnich sekund o te cztery punkty?
Nigdy nie było sytuacji, że ktoś z nas odpuszczał. Zawsze możemy obiecać walkę do samego końca. Jednego czego w sporcie nie można obiecać to wyniku. Zrobimy wszystko, aby cała pula do zgarnięcia stała się naszym udziałem.

Nasz sztab trenerski wierzy, ze wykonana praca przyniesie wymierne efekty Fot. Paweł Andrachiewicz / PressFocus

Kiedy zawodnicy poznają meczową szesnastkę?
Dziś wieczorem lub najpóźniej rano w dniu meczowym. Mamy jeszcze kilka wątpliwości personalnych, ale nie jest ich dużo.  

W takim razie trzeba mieć dużą nadzieję i wiarę, że będzie dobrze?
Wiarę popartą tym co robimy, jaką drogę ten zespół przeszedł wcześniej. Ona jest poparta pracą całego zespołu i sztabu trenerskiego. Wierzę w to, że jesteśmy w stanie zdobyć cztery punkty.

Marek Skorupski

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest