5 maja 2021

Nie żyje Jerzy Dyrkacz

Z  żalem informujemy, że 4 maja w wieku 76 lat, zmarł Jerzy Dyrkacz. Absolwent AWF Kraków, legenda dolnośląskiej piłki ręcznej, wspaniały trener, wychowawca wielu pokoleń piłkarek i piłkarzy ręcznych. Członek Zarządu DZPR, trener koordynator, prowadził kadry wojewódzkie, z którymi odnosił niezliczone sukcesy.


Większość cześć życia poświęcił na nauczaniu i szkoleniu dziewcząt w ramach dolnośląskiej kadry wojewódzkiej. Wiele zawodniczek później awansowało do reprezentacji Polski. Dwie Jego wychowanki zostały wybrane do najlepszej „siódemki” w Plebiscycie 90-lecia polskiej piłki ręcznej. Miał też udział w sukcesach drużyny kobiet AZS AWF Wrocław, która wielokrotnie zdobywała mistrzostwo i Puchar Polski.

W latach 1972-1977 trener asystent reprezentacji Polski, która zajęła 5. miejsce w I Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. W tegorocznym 68. Plebiscycie Sportowym Gazety Wrocławskiej został wybrany Trenerem Dekady (powiat wrocławski). Do ostatnich dni swojego życia z powodzeniem prowadził UKS GOKiS Kąty Wrocławskie.

W imieniu

Henryka Szczepańskiego

Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce

składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego.

* * *
Uroczystości pogrzebowe odbędą się 21.05.2021 (piątek) o godz. 14.00 we Wrocławiu na Cmentarzu Osobowickim. Zamiast kwiatów i wieńców Rodzina prosi o wsparcie datkami finansowymi.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest