6 maja 2021

Znamy rywali Polaków na EURO 2022

W czwartek poznaliśmy rywali Polaków w rundzie wstępnej mistrzostw Europy 2022. Biało-Czerwoni w Bratysławie zagrają z Niemcami, Austrią i Białorusią. Do następnej fazy awansują po dwa najlepsze zespoły. Turniej zostanie rozegrany w dniach 13-30 stycznia.

Obrońcą trofeum jest reprezentacja Hiszpanii, która zdobywała złoty medal dwa razy z rzędu – na Euro w 2018 i 2020 roku.

Procedurę losowania koordynowali przewodniczący Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, Michael Wiederer i sekretarz generalny tej organizacji Martin Hausleitner. Towarzyszyli im zawodnicy czterech reprezentacji, uczestników turnieju: Luka Stepancic (Chorwacja), Bence Banhidi (Węgry), Marian Zernovic (Słowacja) i dobrze znany z występów w PGNiG Superlidze Rodrigo Corrales (Hiszpania). Właśnie były bramkarz Orlen Wisły Płock z czwartego koszyka wyciągnął kulkę zawierającą napis Polska.

Jako pierwszy z polskich reprezentantów losowanie skomentował Adam Morawski. – Trafiłem z moimi przypuszczeniami bo chciałem zagrać w grupie z Niemcami i Austriakami.  Myślę, że możemy być zadowoleni z losowania. Aczkolwiek na tym poziomie wszystkie drużyny prezentują wyskoki poziomi. Będziemy walczyć i wierzę w to, że możemy wygrać z każdym przeciwnikiem – podsumował nasz bramkarz.

Bilans spotkań POLSKI z rywalami z grupy

DrużynaMeczeWygraneRemisyPorażki
Austria231616
Białoruś231814
Niemcy32  8123
+    
RFN3112415


SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest