22 maja 2021

Wiślacy walczyli, ale to Magdeburg zagra w finale

Orlen Wisła Płock przez 60 minut walczyła z dużym zaangażowaniem o finał Ligi Europejskiej. W Mannheim ostatecznie jedną bramką, 30:29, zwyciężył S.C. Magdeburg. Wicemistrzowie Polski w niedzielę zagrają o 3. miejsce z przegranym pary Rhein Neckar Loewen – Fuesche Berlin.

W drużynie Magdeburga występuje kapitan reprezentacji Polski, Piotr Chrapkowski, który otworzył wynik spotkania. Pierwsza połowa należała do zespołu z PGNiG Superligi. Po zmianie stron rywale w 10 minut zdołali wyrównać. W końcówce trzeciego kwadransa przeważała drużyna z Bundesligi, która zdołała wypracować trzy bramki przewagi. Zryw wiślaków doprowadził do kolejnego remisu (Alvaro Ruiz – 24:24). W finałowych minutach kontrolę nad meczem ponownie przejęli gracze Magdeburga.

Zespół Xavi Sabate w niedzielę o godz. 18:00 zagra o 3. miejsce rozgrywkach LE z przegranym pary Rhein Neckar Loewen – Fuesche Berlin.

S.C. Magdeburg – Orlen Wisła Płock 30:29 (13:15)
Magdeburg: Thulin, Green –  Musa 1, Chrapkowski 1, Kluge, Steinert, Pettersson 1, Magnusson 6, Hornke, Gullerud 3, Mertens 3, O’Sullivan 4, Bezjak 1, Damgaard 6, Preuss 4. Kary 8 min.

Orlen Wisła: Morawski, Stevanović – Daszek 3, Stenmalm 1, Ruiz 2, Fernandez 1, Serdio, Susnja, Szita 7, Komarzewski, Krajewski 7, Terzić, Toto 3, Dutra, MIhić 1, Mindegia 4. Kary 14 min.
Sędziowali: Duarte Santos, Ricardo Fonseca (Portugalia).