6 czerwca 2021

Ruhr Games: Cenna nauka dla Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski juniorów młodszych wystąpiła w silnie obsadzonym turnieju RUHR GAMES. Zawody w Bochum wygrały Węgry, przed Francją, Niemcami i Biało-Czerwonymi.

Zespół Rafała Bernackiego rozegrał dwa dobre, wyrównane spotkania – z gospodarzem imprezy i Francją, które zakończyły się wygranymi rywali różnicą dwóch bramek. Jedynie w ostatnim występie, przeciw Węgrom, wynik rozstrzygnął się na długo przed końcową syreną.

– Chłopaki włożyli dużo serca w grę. Zebraliśmy cenne doświadczenie, to powinno procentować. Nie jesteśmy jeszcze gotowi na walkę z tak silnymi przeciwnikami przez pełne 60 minut. Mamy problemy z utrzymaniem jakości gry. Trzon drużyny to 5-7 zawodników, na których zawsze możemy liczyć. To jednak oznacza, że selekcja do zespołu nie została jeszcze zakończona – podsumował polski szkoleniowiec.

Bernacki zwrócił uwagę na słabsze pierwsze minuty spotkań w wykonaniu jego podopiecznych. Rzeczywiście z Niemcami było 2:7, Z Francją 3:8, a z Węgrami 1:9.

Po odwołaniu Otwartych Mistrzostw Europy najbliższa akcja szkoleniowa tego rocznika szykuje się dopiero na jesieni. – Zależy nam, aby zespół grał jak najwięcej, a nie tylko trenował na zgrupowaniach. Dlatego tak ważne jest, aby najstarszy rocznik naszych SMS-ów grał w rozgrywkach ligowych możliwie w jak najwyższej klasie. Od tego zależy właściwy rozwój tych młodych zawodników – uzupełnił trener kadry M2004.