24 czerwca 2021

PGNiG Summer Superligia rusza w trasę! Na początek Warszawa

Turniej otwarcia 5. edycji PGNiG Summer Superligi zagości w weekend 26-27 czerwca na terenie Monta Beach Volley Club w Warszawie. W stolicy pojawią się najlepsze w Polsce zespoły plażowej odmiany piłki ręcznej, które walczyć będą o pierwsze punkty tegorocznego cyklu.

Do rywalizacji zgłosiły się łącznie aż 24 drużyny – po 12 zespołów żeńskich i męskich. Tytułu wśród pań bronić będą GRU JUKO Piotrków Trybunalski, które są faworytkami zmagań. Oprócz zdobywczyń medali w poprzednim sezonie, tj. KS Lakers Powidz oraz KUBO SPR Radzymin dołączą jeszcze Pyrki Poznań, Byczki Kowalewo Pomorskie, Autoinwest SAS Gdańsk, MKS Ochota, DTB Sambor Tczew oraz GRU JUKO Piotrków Tryb. II.

Wśród panów w minionej edycji najlepsi byli zawodnicy Petry Płock. Na niższym stopniu podium stanęli jeszcze GRU JUKO Piotrków Tryb. a poziom wyżej SPRP Damy Radę Inowrocław. W zmaganiach udział wezmą jeszcze Autoinwest SAS Gdańsk, KPR Plastpipe Legionowo, KS Lakers Powidz, MKS Delfin Grudziądz, TAZ MKS Grudziądz, Włókniarz Konstantynów Łódzki.

– Turniej w Warszawie jest dla nas pierwszym etapem przygotowań do tegorocznych finałów całego cyklu. Nie oznacza to jednak, że wynik jest dla nas sprawą drugorzędną. Podobnie jak w zeszłym roku chcielibyśmy udanie otworzyć sezon i dobrze się zaprezentować na obiektach Monty. – mówi trener Petry Płock, Adrian Fiodor.

Z powodu dużego zainteresowania startem w imprezie, o awansie do turnieju głównego zadecydują eliminacje. Pierwszego dnia rozegrane zostaną także starcia w grupach, a drugiego – runda pucharowa.

Mecze I turnieju odbędą się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa.

Harmonogram turnieju:

Sobota 26.06:
– Eliminacje:
9:00 do 13:40
– Turniej główny (faza grupowa):
14:20 do 19:00

Niedziela 27.06:
– Turniej Główny (faza grupowa: dokończenie):
9:00 do 11:00
– Faza Pucharowa
11:40 do 14:20
– Finały 15:00 – 15:40

LISTA DRUŻYN:

PGNiG Summer Superliga Kobiet
Autoinwest SAS Gdańsk
Byczki Kowalewo Pom.
Gru Juko Piotrków Tryb.
Gru Juko Piotrków Tryb.
Lakers Powidz
Kubo SPR Radzymin
MKS Ochota
DTB Sambor Tczew
CKS Szczcin
Pyrki Poznań
Warszawa Skład
ROKiS Radzymin

PGNiG Summer Superliga Mężczyzn
Autoinwest SAS Gdańsk
Ekoserwis Damy Radę Inowrocław
Gru Juko Piotrków Tryb.
KPR Plastpipe Legionowo
Lakers Powidz
„Mazur” Sołdański Sierpc
Delfin Grudziądz
Petra Płock
TAZ MKS Grudziądz
GOKiS Kąty Wrocławskie
Grom Jasienica
Włókniarz Konstantów Łódzki

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Monta Beach Volley Club. Imprezę wspierają: Diety od Brokuła, Red Bull, Ziaja, Hummel. Partnerami imprezy są: Na Cyplu Restauracja, 4fizjo, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-line. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport. Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest