1 lipca 2021

Kadrowiczki trenują w Kwidzynie

W Kwidzynie w środę rozpoczęło się 9-dniowe zgrupowanie kadry seniorek. 22 zawodniczki Arne Senstada trenuje w miejscowych obiektach. Ze względów zdrowotnych nie przyjechały Aleksandra Rosiak i Karolina Kochaniak.

Zgrupowanie – zgodnie z tradycją ostatniego okresu – rozpoczęło się od badań covidowych. Po uzyskaniu negatywnych wyników jeszcze pierwszego dnia odbył się trening w hali. Plan zajęć przewiduje także korzystanie z siłowni i stadionu, w tym dużo biegania na powtarzalnych dystansach. Ćwiczenia w hali skoncentrowane są na agresywnej obronie. Sztab szkoleniowy na sobotę przygotował dla kadrowiczek niespodziankę w postaci spotkania integracyjnego.

– W Kwidzynie spodziewam się, że czeka nas ciężka praca. Wakacyjne kadry są głównie po to, aby wzmocnić się fizycznie. Dodatkowo poprawić elementy samej gry. Uważam, że to będą bardzo intensywne dni. To jest czas, aby nadrabiać niedociągnięcia – mówi Monika Kobylińska, która nie odczuwa już skutków kontuzji kolana, której doznała podczas październikowego meczu przeciw Szwecji.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest