1 lipca 2021

PGNiG Summer Superliga zagra w Łomży

Czas na kolejny weekend z piłką ręczną plażową w najlepszym wydaniu! Po inauguracji w stolicy PGNiG Summer Superliga przeniesie się do Łomży. Drugi turniej tegorocznego cyklu rozegrany zostanie 3-4 lipca na boiskach Muszli Koncertowej. To będzie pierwszy w historii turniej PGNiG Summer Superligi w województwie podlaskim!

W turnieju otwarcia 5. edycji PGNiG Summer Superligi triumfowały zespoły z Piotrkowa Trybunalskiego. To właśnie zawodniczki GRU JUKO, które zupełnie zdominowały rywalizację w Warszawie, będą faworytkami kolejnych zawodów. Piotrkowianki pokonały w finale Byczki Kowalewo Pomorskie 2-0, nie tracąc żadnego seta także w poprzednich spotkaniach. Na plaży w Łomży pojawią się również pozostałe czołowe drużyny z inaugurującego turnieju – BHT Pyrki Poznań, KUBO SPR Radzymin i MKS Ochota Warszawa.

Głodni pierwszego zwycięstwa są na pewno szczypiorniści plażowi BHT Petry Płock. W miniony weekend zwycięzcy poprzedniego sezonu musieli w półfinale uznać wyższość rywali z Inowrocławia i ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Wygraną zapisali na swoim koncie zawodnicy GRU JUKO Piotrków Tryb. i to oni wystartują w Łomży jako kandydaci do kolejnego triumfu. W turnieju panów nie zabraknie reszty topowych drużyn, m.in. MKS Delfin Grudziądz czy KS Lakers Powidz.

– Bardzo się cieszę, że w 5. jubileuszowym roku naszej działalność możemy gościć po raz pierwszy na Podlasiu. W tym ciekawym, miejskim terenie. Chciałem podziękować władzom województwa i miasta za przychylność dla piłki ręcznej plażowej. W najbliższy weekend rozegramy II turniej naszego cyklu. Do Łomży przyjedzie 20 najlepszych zespołów w Polsce, wraz z mistrzami Polski i wszystkimi medalistami. Jest to jeden z większych turniejów beach handballa, nie tylko w Polsce, ale także w Europie – komentuje Jakub Malinowski, prezes fundacji Modern Sport.

Summer Superliga Warszawa 26-27.06.2021

II turniej PGNiG Summer Superligi odbędzie się w ramach wydarzenia Łomża Summer Beach Handball 2021. W sobotę rozegrane zostaną starcia w grupach, a w niedzielę – runda pucharowa. Łomżański turniej jest najwyżej klasyfikowaną w Polsce imprezą rozgrywaną na piasku w rankingu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Dla najlepszych drużyn organizator przewiduje nagrody finansowe. Mecze II turnieju odbędą się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa.

Lista drużyn:

PGNiG Summer Superliga Kobiet: Autoinwest SAS Gdańsk, Byczki Kowalewo Pom., Gru Juko Piotrków Tryb., Gru Juko Piotrków Tryb. II, Lakers Powidz, Kubo SPR Radzymin, MKS Ochota, DTB Sambor Tczew, CKS Szczecin, Pyrki Poznań, ROKiS Radzymin

PGNiG Summer Superliga Mężczyzn: Autoinwest SAS Gdańsk, Ekoserwis Damy Radę Inowrocław, Gru Juko Piotrków Tryb., KPR Plastpipe Legionowo, Lakers Powidz, „Mazur” Sołdański Sierpc, Delfin Grudziądz, Petra Płock, TAZ MKS Grudziądz, GOKiS Kąty Wrocławskie, Grom Jasienica, Włókniarz Konstantów Łódzki

Harmonogram gier:

Sobota:

9:00 – 19:40 Faza grupowa

Niedziela:

9:00 – 10:20 dokończenie fazy grupowej
11:00 – 14:25 faza pucharowa
15:10 Finał Kobiet
15:55 Finał Mężczyzn 

* * *

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Łomża. Imprezę wspierają: Diety od Brokuła, Red Bull, Ziaja, Hummel, MPEC Łomża. Partnerami imprezy są: Hotel Gromada, MOSiR Łomża, MPWiK Łomża, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-line. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport oraz MKS Dwójka Łomża. Zadanie dofinansowane jest ze środków z budżetu Województwa Podlaskiego

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest