1 lipca 2021

Młodzieżówka po raz pierwszy ograła Rumunki

Młodzieżowa reprezentacja Polski w pierwszym z dwóch towarzyskich meczów wyjazdowych z Rumunkami, pod Bukaresztem, zwyciężyła 33:29 (20:14). Organizatorzy zapomnieli przygotować polską flagę. Wygrana została okupiona dwoma poważnymi kontuzjami naszych zawodniczek.

– Początek meczu był wyrównany. Po pierwszym kwadransie doskonale zaczęła funkcjonować nasza obrona. To pozwoliło na wyprowadzenie skutecznych kontr. Wówczas uzyskaliśmy pięć bramek zaliczki, którą do przerwy jeszcze powiększyliśmy – opowiada trener Paweł Tetelewski.

Po zmianie stron błędy Polek umożliwiły rywalkom zmniejszenie strat do 2-3 trafień. Zdaniem polskiego szkoleniowca sędziowie dopuścili do brutalnej gry w wykonaniu zespołu gospodarzy. Faule Rumunek kwalifikowały się na czerwone kartki, a nie tylko na kary 2-minutowe. W efekcie Paulina Kopańska ma podejrzenie wstrząśnienia mózgu, a Michalina Pastuszka ma mocno stłuczony bark. Na szczęście nie potwierdziły się pierwsze diagnozy, które u Karoliny Jureńczyk sugerowały złamanie nosa.

To pierwsza wygrana Polek nad Rumunkami w kategorii K2002. Poprzednio Biało-Czerwone grały z tą drużyną kilka razy i najmniej przegrały różnicą 10 bramek. Na piątek zaplanowano rewanż.

Rumunia – Polska 29:33 (14:20)
Polska: Kamecka, Suliga – Barska 7, Domagalska 3, Grobelna 5, Jasińska 2, Jureńczyk 2, Pastuszka 2, Niewiadomska 7, Pędziwiatr 2, Świerżewska 3, Głębocka, Kopańska, Pankowska. Peplińska, Zdziebłowska.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest