2 lipca 2021

Mistrzowie Polski poznali rywali w Lidze Mistrzów

Łomża Vive Kielce poznała grupowych rywali w nowym sezonie Champions League, który rozpocznie się 15 września. Ceremonia losowania odbyła się w siedzibie Europejsiej Federacji Piłki Ręcznej w Wiedniu.

Mistrzami ceremonii byli Michael Wiederer (prezydent EHF) i Markus Glaser

Zespół Talanta Dujszebajewa w tej fazie, w grupie B, zmierzy si z Paris Saint Germain, Barcą (obrońcy tytułu), FC Porto, SG Flensburg-Handewitt, Telekom Veszprem, Dinamo Bukareszt i Motorem Zaporoże. Na rozgrywanie spotkań wyznaczono środy i czwartki.

Te prestiżowe rozgrywki odbędą się  na takich samych zasadach jak poprzednie. 16 drużyn zostało podzielonych na grupy A i B, ich zwycięzcy automatycznie awansują do ćwierćfinałów, a zespoły z miejsc 3.-6. będą walczyć w play–offach. Oczywiście jeżeli planów nie pokrzyżuje kolejna fala pandemii Covid-19.

Mistrzowie Polski znaleźli się wśród 10 ekip, które miały pewny udział w nowym sezonie Champions League. Pozostałe 12 liczyło na takie wyróżnienie, wśród nich Orlen Wisła Płock. Wicemistrzowie Polski nie znaleźli się jednak w tym elitarnym gronie i pozostaje im gra w Lidze Europy.

Przed losowaniem tradycyjnie rozstawiono wszystkie drużyny w czterech koszykach. Kielczan, którzy w poprzednich rozgrywkach Champions League odpadli już w 1/8 finału po porażce w dwumeczu z Nantes, przydzielono do drugiego wraz z Vardarem Skopje (dopuszczony do rozgrywek warunkowo), zbrojącym się na podbój Europy uczestnikiem ostatniego Finał Four duńskim Alborg Handbold i FC Porto.

W czasie ceremonii losowania przypomniano najładniejsze bramki minionego sezonu TOP 10. Nr 1 przyznano za rzut Francuzowi Dylanowi Nahi. 21-latek, lewoskrzydłowy wychowanek PSG to najnowszy nabytek kielczan. Za gola nr 9 uznano trafienie kieleckiego obrotowego, Artsema Karaleka w meczu z norweskim Elverum, po kapitalnej asyście Igora Karacicia. Wybrano również 10 najładniejszych interwencji bramkarskich ubiegłego sezonu Ligi Mistrzów. Za obronę nr 2 wytypowano paradę Andreasa Wolffa z Łomży Vive w starciu z Mieszkowem Brześć.

Warto wspomnieć, że jedną z zasad przyjętych podczas losowania było to, że w tej samej grupie nie mogą grać dwa zespoły z tego samego kraju, a tylu przedstawicieli mają Niemcy, Francja i Węgry.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest