6 lipca 2021

Małgorzata Lidacka i Urszula Lesiak szykują się do EURO do lat 19

Para sędziowska, siostry Małgorzata Lidacka i Urszula Lesiak, zameldowała się już w Celje, gdzie w czwartek rozpoczną się mistrzostwa Europy kobiet do lat 19.

Na turniej zaproszonych zostało 12 par sędziowskich i 10 delegatów. Wszyscy przed przyjazdem zostali przebadani przeciwko COVID testem PCR. W trakcie pobytu mają być wykonywane podobne badania co trzy dni.

– Zaraz po przyjeździe mogliśmy jeszcze wychodzić z hotelu, ale nie ma pewności jak to będzie wyglądało w kolejnych dniach. Ktoś z lokalnych władz ma zapoznać nas z planowanym reżimem sanitarnym. Także o zasadach funkcjonowania „bańki” nic jeszcze nie wiemy. W teorii ma być taka sama jak na „dużym” EURO, ale wewnętrzne regulacji w Słowenii też zmieniają się z dnia na dzień. Np. od dzisiaj nie trzeba używać masek przebywając na zewnątrz – opowiada Urszula Lesiak.

Na wtorek zaplanowano testy sprawnościowe (beep test) i z przepisów (pytania z katalogu) oraz pierwszą część szkolenia (regulacje, podział obowiązków, protokół meczowy). Następny dzień to wykłady (przepisy, filmiki, interpretacje). W czwartek, 8 lipca rozpoczęcie turnieju. Nominacje sędziowskie i delegatów będą ogłoszone wieczorem dnia poprzedzającego dzień meczowy.

Transmisje z meczów mistrzostw na EHF TV. Więcej szczegółów o turnieju na https://www.w19ehfeuro.com/en/

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest