10 lipca 2021

Na początek wygrana z Finlandią

W inauguracyjnym występie w EHF Champioship W19, w Skopje, Polska młodzieżówka pokonała Finlandię 34:23. Tytułami MVP meczu nagrodzono Julię Niewiadomską (Polska) i Maję Sannholm (Finlandia). Następnym rywalem naszego zespołu będzie Białoruś, która wygrała z Islandią 23:22.

Turniej odbywa się wg. zasad reżimu covidowego – bez udziału kibiców. Uczestniczące drużyny kursują wyłącznie na trasie hotel-hala-hotel.

– Nie znaliśmy tego rywala i na początku spotkania było trochę nerwów. Długo w pierwszej połowie mecz odbywał się bramka za bramkę. Dopiero przed przerwą udało się nam odskoczyć na sześć trafień. W drugiej połowie kontrolowaliśmy zawody. Nasza przewaga oscylowała wokół różnicy dziesięciu bramek. Wszystkie nasze zawodniczki zagrały – podsumował występ przeciw Finlandii trener Paweł Tetelewski.

Nasz zespół w hotelu oglądał pierwsze 30 minut innego meczu grupy A, Islandia – Białoruś. Zdaniem szkoleniowca trudno wskazać, który rywal będzie groźniejszy. – Obie drużyny grają podwyższoną obroną 5-1. W niedzielę przed treningiem będziemy mieli odprawę dotycząca Białorusi – zakończył trener Tetelewski.