12 lipca 2021

Minimalna porażka z Białorusią

W 2. serii meczów grupy A EHF Championship W19 w Skopje Polska przegrała z Białorusią 26:27. W innym spotkaniu tej puli Islandia pokonała Finlandię 30:27.

Biało-Czerwone rozpoczęły mecz z dużym animuszem – w 8 min prowadziły 4:1. Później coś się zacięło w grze drużyny Pawła Tetelewskiego. Jego podopieczne przez 12 minut nie potrafiły powiększyć dorobku strzeleckiego. Były sytuacje, ale zawodziła skuteczność. Dużo kłopotów Polkom w tym okresie sprawiała obrona strefowa od połowy boiska. Końcówka tej części gry zdecydowanie należała do naszego zespoły, który rzucił pięć bramek z rzędu.

Po przerwie gra się wyrównała. Bardzo często drużyny zdobywały bramka za bramkę, zapominając zupełnie o obronie. Polki praktycznie ostatnie dwie minuty spotkania grały w przewadze, ale nie zdołały doprowadzić do remisu.

Zawodniczkami MVP meczu zostały Oliwia Domagalska (Polska) i Anastazja Siwucha (Białoruś).

W czwartek Polska zagra z Islandią. Stawką drugie miejsce w grupie premiowane awansem do półfinałów turnieju.

Białoruś – Polska 27:26 (8:10)
Polska: Hypka, Hoffmann, Suliga – Pankowska, Jureńczyk, Jasińska, Peplińska, Głębocka, Świerżewska 6, Pastuszka, Domagalska 8, Szczepanek 3, Pędziwiatr 1, Grobelna 4, Barska 1, Niewiadomska 3.

Finlandia – Islandia 27:30 (15:17).