13 lipca 2021

Juniorskie EURO na piasku zakończone

W zakończonych w niedzielę mistrzostwach Europy juniorek i juniorów do lat 17 w piłce ręcznej plażowej, rozgrywanych na plaży w Warnie, reprezentantki Polski zajęły 5. miejsce (najlepsze w historii), a reprezentanci Polski zostali skalsyfikowani na 8. pozycji.

Nasze młode zawodniczki rozegrały sześć meczów, z których wygrały połowę: Polska-Rosja 1:2, Polska-Litwa 2:0Polska-Francja 2:1, Polska Hiszpania 0:2, Polska-Holandia 0:2 oraz Polska-Francja 2:1.

Mistrzyniami Europy zostały Węgierki, na drugim miejscu uplasowały się Holenderki, a z brązowymi medalami wrócą do kraju Hiszpanki. W zawodach wystartowało 15 reprezentacji narodowych. Jak widać nasze dziewczyny przegrały nie z byle kim bo z drużynami, które zajęły drugie i trzecie miejsce!

Polacy również rozegrali sześć spotkań i podobnie jak dziewczyny wygrali z nich połowę. W ostatecznym rachunku wystarczyło to jedynie do zajęcia 8. miejsca. Warto dodać, że nasi zawodnicy pokonali trzecią (Ukraina) i czwartą drużynę mistrzostw (Chorwacja)! W kolejnych meczach wyniki przedstawiały się następująco: Polska-Chorwacja 2:1, Polska-Grecja 2:0, Polska-Rumunia 2:0, Polska-Hiszpania 0:2, Polska-Rosja 0:2 oraz Polska-Francja 1:2. Złote medale zdobyli Szwedzi, na drugim stopniu podium stanęli Hiszpanie, a trzecie miejsce wywalczyli reprezentacji Ukrainy!