13 lipca 2021

Orlen Wisła musi walczyć o fazę grupową LE

Nie udały się zabiegi, aby wicemistrz Polski – uczestnik Final Four Ligi Europejskiej – najbliższy sezon tych rozgrywek zaczął od fazy grupowej. Wiślacy rywalizację rozpoczną od 2. rundy, podobnie jak finalista tych rozgrywek z ub. sezonu – Fuechse Berlin. Dopiero pokonanie rywala na tym etapie zapewni promocję do fazy grupowej.

Co ciekawe wśród 12 firm z 52 zgłoszonych do rozgrywek, które otrzymały dziką kartę, aby gry rozpocząć dopiero w grupach, jest niespodzianka. To triumfator EHF European Cup – AEK Ateny. Inne uprzywilejowane zespoły to: obrońca tytułu SC Magdeburg (GER), HBC Nantes (FRA), Bidasoa Irun (ESP), Grundfos Tatabánya KC (HUN), IK Sävehof (SWE), HC Eurofarm Pelister (MKD), Pfadi Winterthur HB (SUI), Czechowskie Niedźwiedzie (RUS), RK Gorenje Velenje (SLO), Tatran Presov (SVK) i Cocks (FIN).

Pozostałe 40 ekip przypisano do rundy 1. (32 zespoły) i rundy 2. (8 drużyn). Wśród tych pierwszych są Górnik Zabrze i Grupa Azoty Tarnów a także Azoty Puławy. Puławianie znaleźli się w gronie rozstawionych, co nie oznacza wcale, że nie mogą trafić na silnego rywala – pomimo uprzywilejowania – również mogą zmierzyć się z solidną europejską marką. Wszystko wyjaśni się 20 lipca, kiedy to poznamy wyniki losowania par.

Mecze 1. rundy wyznaczono na 28/29 sierpnia i 4/5 września, a spotkania 2. rundy na 21 i 28 września. Faza grupowa z 24 drużynami rozpocznie się 19 października (losowanie (30 września) a zakończy 8 marca. 3 maja powinniśmy poznać wszystkich uczestników Final Four. Sam turniej zaplanowano na 28 i 29 maja.

Do rywalizacji kobiet w Lidze Europejskiej zgłosiło się w sumie 39 ekip, w tym dwie z Polski – MKS Zagłębie Lubin (rozstawienie) i MKS Perła Lublin. Obie nasze drużyny zagrają od 2. rundy (mecze 16/17 i 23/24 października). Podobnie jak u panów losowanie par zaplanowano na 20 lipca. Turniej finałowy wyznaczono na 14 i 15 maja.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest