3 sierpnia 2021

Tokio 2020: Trójka z Europy plus Egipt

Francja – Egipt oraz Hiszpania – Dania. Właśnie poznaliśmy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego piłkarzy ręcznych w Tokio.

Najłatwiejszą przeprawę w TOP8 mieli Francuzi, którzy rozgromili najlepszy zespół Azji, Bahrajn, 42:28. Pięć trafień dla zwycięzców zaliczył obrotowy Łomży Vive Kielce, Nicolas Tournat. Trójkolorowi w walce o finał zmierzą się z Egiptem. Mistrzowie Afryki nie dali szans brązowym medalistom z Rio – Niemcom (w składzie z Andreasem Wollfem między słupkami), których pokonali 31:26.

Bardzo wyrównany bój stoczyły ekipy Szwecji i Hiszpanii. Wygraną mistrzów Europy, w ostatniej minucie meczu, przypieczętował Alex Dujszebajew. Rozgrywający mistrzów Polski w sumie pięciokrotnie znalazł sposób na bramkarza rywali. Hiszpanie w drodze do finału zmierzą się z Duńczykami. Obrońcy tytułu olimpijskiego tylko do przerwy mieli kłopoty z Norwegią. Ostatecznie zwyciężyli 31:25.