9 sierpnia 2021

Juniorki z drugą wygraną w Kłajpedzie

Drugą wygraną w turnieju W17 EHF Championship zanotowały polskie juniorki. Biało-Czerwone, w meczu niepokonanych dotąd drużyn, wygrały w Kłajpedzie 28:23 z Białorusią. Zespół Małgorzaty Buksakowskiej jest blisko awansu do półfinału imprezy. W środę zagra z najsłabszą drużyną w grupie – Łotwą.

Polska i Białoruś do bezpośredniej rywalizacji przystępowały po zwycięstwach – odpowiednio nad Turcją i Łotwą. Nasz zespół dość szybko wypracował przewagę kilku trafień. W pierwszej połowie złożyły się na to przede wszystkim gole z koła Marii Szczepaniak (MVP zespołu), rzuty z dystansu Aleksandry Maziarek oraz bardzo dobra postaw między słupkami Lidii Piotrowskiej. Oba zespoły udane zagrania przeplatały prostymi błędami.

Lidia Piotrowska miała duży udział w zwycięstwie

Po zmianie stron dobra gra blokiem pozwoliła Polkom na wyprowadzeń kilku kontr. To skutkowało – po pięciu golach z rzędu – podwyższeniem prowadzenia aż do 10 goli (21:11). Białorusinki też odgryzały się kolejnymi bramkami (Uliana Petraczkowa), ale ich serie były krótsze. Przewaga Biało-Czerwonych mogła być bardziej okazała, ale w tym przypadku zemściło się niewykorzystanie gry w podwójnej przewadze.

W finałowych minutach wygrana Polek nie była w ogóle zagrożona. W przypadku środowego zwycięstwa nad Łotwą zostanie przypieczętowany awans naszych juniorek do fazy półfinałowej. O tym, z którego miejsca przesądzi mecz z Islandią.

Maria Szczepaniak (MVP polskiego zespołu)

– Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż w mecz otwarcia, w którym wyraźnie się męczyliśmy. Tłumaczę to tym, że z Turcją było to pierwsze spotkanie i pierwsza duża impreza dla tych dziewczyn. Dziś bramka i obrona zagrały lepiej. Stąd mogliśmy wyprowadzać atak szybki. Zawodniczki konsekwentnie grały swoje. Łotwa jest najsłabsza w grupie, ale też musimy wyjść na boisko i wygrać. Widziałam zespół Islandii. Na pewno jest do +ugryzienia+ – podsumowała trener Buksakowska.

Fot. EHF

Polska – Białoruś 28:23 (13:9)
Polska: Rusin, Piotrowska, Kuśpiet – Męczykowska 3, Grzesista 2, Zgleszewska, Szczepaniak 4, Koss, Zabielny 5, Piasecka, Leśniak 2, Granicka 1, Rogula, Maziarek 4, Szewczyk 1, Więckowska 6.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest