9 sierpnia 2021

Pierwsza przeszkoda w Skopje pokonana

Przez najbliższy tydzień bazą reprezentacji Polski juniorów jest Skopje. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu M19 EHF Championship pokonali Grecję 28:17. Ostatnim grupowym rywalem naszego zespołu, w czwartek, będzie Macedonia Płn.

Pierwszy kwadrans spotkania rozgrywany był w bardzo wolnym tempie. Nic dziwnego, że ten okres gry Polacy wygrali tylko 6:5. Bardzo dobrze polskiej bramki pilnował Jakub Ałaj, który często musiał ratować zespół w sytuacjach sam na sam. W końcówce pierwszej części spotkania Polacy wykorzystali dwukrotnie grę w przewadze i zdołali wypracować 4-bramkowe prowadzenie.

Jakub Ałaj był silnym punktem zespołu

Bezpośrednio po przerwie Grecy tylko na moment zdołali zmniejszyć straty o połowę. W miarę upływających minut przewaga Biało-Czerwonych, którzy mają zdecydowanie lepsze warunki fizyczne od pierwszego rywala w turnieju, stopniowo się powiększała. Zadanie ułatwiały 2-minutowe kary (dziewięć razy) nakładane przez węgierskich sędziów na Greków.  MVP polskiej drużyny został Marcel Nowak.