11 sierpnia 2021

Polki w półfinale W17 EHF Championship

Polskie juniorki po wysokim zwycięstwie nad Łotwą 44:25 i wygranej Islandii nad Białorusią 26:25 awansowały do półfinałów zawodów W17 EHF Championship rozgrywanych w Kłajpedzie. O ich ostatecznym miejscu po fazie wstępnej przesądzi czwartkowy mecz z Islandią. Stawką pełna pula, czyli zwycięstwo w grupie.

Wygrana nad Łotwą była trzecią w kolejności w wykonaniu Biało-Czerwonych w turnieju. W poprzednich występach zespół Małgorzaty Buksakowskiej pokonał Turcję 21:20 i Białoruś 28:23.

Wynik środowego meczu otworzyło trafienie z prawego skrzydła Aleksandry Zabielny. Kolejne minuty potwierdzały dominację polskiego zespołu. Niewiadomą była tylko kwestia rozmiarów zwycięstwa. Łotyszki przegrały różnicą dziewiętnastu bramek, to ich najwyższa porażka w turnieju. Poprzednim ich najgorszym wynikiem był mecz z Białorusią (21:38).

Najlepszą polską zawodniczką meczu (MVP) wybrano Joannę Granicką.

Fot. EHF

Drugi mecz w „polskiej” grupie – Białoruś – Islandia – był bardzo zacięty. Drużyna naszego wschodniego sąsiada w przypadku wygranej zachowywała szanse na awans. Białorusinki, prowadziły do przerwy czterema trefieniami, ale w końcowych minutach zupełnie się pogubiły. Tracąc cztery bramki z rzędu ostatecznie przegrały 25:26.

Polska – Łotwa 44:25 (23:13)
Polska: Rusin, Piotrowska, Kuśpiet – Męczykowska 5, Grzesista 5, Zgleszewska, Szczepaniak 2, Koss 5, Zabielny 4, Piasecka 2, Leśniak 4, Granicka 2, Rogula 4, Maziarek 3, Szewczyk 6, Więckowska 2.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest