12 sierpnia 2021

Biało-Czerwoni w półfinale M19 EHF Championship

Reprezentacja Polski juniorów, mimo przegranej w Skopje z Macedonią Płn. 25:30, awansowała do
półfinału turnieju EHF Championship z pierwszego miejsca grupy A. Następnym rywalem Biało-Czerwonych, w piątek, będzie Bośnia i Hercegowina.

Zespół Artura Markowskiego w poprzednim meczu wygrał z Grecją 28:17. O ich zwycięstwie w grupie zadecydował lepszy bilans bramkowy: Polska (+6), Macedonia Płn. (+1), Grecja (-7). Wszystkie trzy ekipy zgromadziły po 2 punkty.

– Nie zagraliśmy na tyle skutecznie, aby powstrzymać przeciwnika. Widać, że Macedonia była dziś bardzo zdeterminowana. My też chcieliśmy pokazać, że jesteśmy lepszym zespołem. Gospodarze turnieju postawili trudne warunki w obronie – 5:1. Nasze działania w ataku nie były wystarczające. Jeżeli dochodziliśmy do dogodnych pozycji rzutowych, to zdarzało się nam to przestrzelić. Ich środkowego rozgrywającego udawało się nam powstrzymywać w grze jeden na jeden. Mieliśmy świadomość, że nie mogliśmy przekroczyć limitu siedmiu bramek różnicy w końcowym wyniku. Jeżeli powtórzy się nam taki mecz to wiemy, że postawionego celu przed imprezą nie zrealizujemy. W półfinale musimy pokazać potencjał, na który nas stać. Pozytywem jest postawa obrony i bramki w końcowych fragmentach meczu- Zygmunt Kamys, drugi trener Biało-Czerwonych podsumował  występ przeciw Macedonii Płn.

Polska – Macedonia Płn. 25:30 (15:16)
Polska: Ałaj, Poźniak – Domagała, Nowak 1, Widomski 3, Krawczyk 2, Stempin, Stępień 1, Surgiel 4, Głuszczenko, Graczyk 1, Kosznik 2, Michałowicz 3, Będzikowski 1, Molski 5, Reichel 2.

MVP polskiego zespołu wybrano Pawła Krawczyka Fot. EHF

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest