13 sierpnia 2021

Jest finał w Skopje! Euforia i zadowolenie

Polscy juniorzy po zwycięstwie w Skopje nad Bośnią  i Hercegowiną 41:29 awansowali do finału turnieju M19 EHF Championship.  W niedzielę zagrają ponownie z Macedonią Płn. Gospodarze imprezy w drugim półfinale pokonali Szwajcarię 34:33.

Andrzej Widomski, zdobywca ośmiu bramek, został MVP polskiego zespołu. Trener Artur Markowskie po meczu miał powody do pochwał tego zawodnika. Sztab szkoleniowy skorzystał z wszystkich podopiecznych. W spotkaniu obyło się bez kontuzji w naszych szeregach.

– Cieszymy się ze zwycięstwa i awansu do finału. Powtarzam jednak, że naszym celem jest wygranie turnieju. Cieszymy się z faktu, że udało się wyprowadzić wiele kontrataków. Na początku meczu mieliśmy problemy z obroną 5:1. To trzeba poprawić. Po czasie udało się to zniwelować. Gdy rywale cofnęli się do defensywy 6:0, to grało się nam już łatwiej. Musimy lepiej wejść w finałowy mecz  – ocenił polski szkoleniowiec.

Zabawa, euforia i zadowolenie. W takim nastroju zaraz po meczu wypowiadał się kapitan Biało-Czerwonych. – To właśnie czujemy po tym sukcesie. Skupiamy się już na następnym meczu. Początek z Bośnią w naszym wykonaniu był słaby. Konsekwentna realizacja założeń taktycznych przyniosła efekty. Końcowy wynik jest na plus – ocenił Paweł Krawczyk.

Nasi trenerzy spodziewają się do drużyny będzie mógł wrócić kontuzjowany w pierwszym występie, z Grecją, rozgrywający Wiktor Tomczak. Finał będzie okazją do szybkiego rewanżu. W fazie grupowej Macedończycy wygrali 30:25.

Fot. EHF

Polska – Bośnia i Hercegowina 41:29 (20:18)
Polska:
Ałaj, Poźniak – Domagała, Nowak 4, Widomski 8, Krawczyk 4, Stempin 1, Stępień 1, Surgiel 4, Głuszczenko 2, Graczyk 3, Kosznik 4, Michałowicz 1, Będzikowski 5, Molski 4, Reichel.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest