23 września 2021

Liga Centralna: lokomotywa nabiera rozpędu

Lokomotywa pod nazwą Liga Centralna tydzień temu ruszyła ze stacji i powoli nabiera rozpędu. Przed nami 2. kolejka, a w niej na czoło wydarzeń wybija się mecz lidera KPR Legionowo z Padwą Zamość.

Oba zespoły tydzień temu wygrały swoje wyjazdowe spotkania. KPR przywiózł trzy punkty z trudnego terenu, a dokładnie z Gorzowa Wlkp., gdzie pokonał miejscowy Budnex Stal 29:22. Co ciekawe najwięcej bramek dla ekipy z Legionowa nie zdobyli doświadczeni zawodnicy, ale młodzi gracze tacy jak 22-letni Mateusz Chabior i o trzy lata młodszy Maksymilian Śliwiński. Obaj zaliczyli po siedem trafień.

Padwa miała podobnie trudne zadanie, z którego także wyszła zwycięsko. Zespół z Zamościa ograł w Biskupcu 23:21 OKR Warmię Energę Olsztyn, choć do przerwy był na małym minusie. Najwięcej bramek dla gości (w sumie osiem) zdobył duet braci – Tomasz i Szymon Fugielowie. Młodszy, Tomasz w wieku juniorskim zaliczył występy w Vive Kielce.

Z każdego spotkania Ligi Centralnej gospodarz meczu ma obowiązek przeprowadzenia transmisji internetowej. Tę z Legionowo (podobnie jak i z meczu Zagłębie Sosnowiec – AZS AWF Biała Podlaska) będzie można również zobaczyć na związkowym kanale You Tube Handball Polska.

Wstęp na niedzielny mecz KPR – Padwa będzie bezpłatny. To inicjatywa „Mazowsze sercem Polski”, którą promuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. – Gorąco zapraszamy sympatyków piłki ręcznej do Arena Legionowo. Ostatni mecz, w którym mogliśmy grać z udziałem kibiców to 11 października ubiegłego roku – mówi Iwona Niedźwiedź jedna z trzech osób w KPR odpowiedzialna za marketing. Była reprezentantka Polski skomentuje też spotkanie z Padwą.

–  Spodziewamy się, że rywal postawi trudne warunki. Nasze mecze z Padwą zawsze powodowały dodatkową presję. Oczywiście nie są to derby, ale każdy zespół stara się coś udowodnić. Przygotowanie mentalne odegra tu ważną rolę. W Lidze Centralnej czeka nas bardzo dużo wyrównanych spotkań. Dopiero po I rundzie można będzie coś więcej powiedzieć o faworytach do awansu – mówi Michał Prątnicki, jeden z duetu trenerów Legionowa.  

Przed tygodniem wyjazdową wygraną – w Przemyślu – zaliczył także zespół KPR Ostrovia, który tym razem podejmie MSPR Siódemkę Miedź-Huras Legnica. Gospodarze przygotowali, przy wygaszonych światłach, efektowną prezentację drużyn oraz studio przedmeczowe. Gośćmi w nim będą Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek oraz II trener KPR, Rafał Stempniak. Pani Prezydent odda honorowy rzut rozpoczynający mecz, a za komentarz w czasie transmisji będą odpowiedzialni Marcin Gebel i tata naszych były reprezentantów Polski, Eugeniusz Lijewski.

Podajemy potwierdzone przez kluby adresy transmisji z 2. kolejki:

OKPR Warmia Energa Olsztyn – MKS Wieluń
Transmisja: https://youtu.be/gQEOsx9juC4

MKS Grudziądz – Orlen Upstream SRS Przemyśl

MKS Nielba Wągrowiec – Budnex Stal Gorzów
Transmisja: https://www.facebook.com/planetasportu.uam/

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – KS AZS-AWF Biała Podlaska
Transmisja: https://youtu.be/zGFE4pHfQFc

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – MSPR Siódemka Miedź-Huras Legnica
Transmisja: https://youtu.be/aSwfNbxAWxA

SPR GKS Autoinwest Żukowo – Śląsk Wrocław

KPR Legionowo – MKS Padwa Zamość
Transmisja: https://youtu.be/iaCh7XnwifI


SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest