28 września 2021

Prezes ZPRP z wizytą w Ukraińskiej Federacji

Henryk Szczepański – prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – spotkał się Ewgenem Petruszewskim pełniącym obowiązki prezesa Ukraińskiej Federacji Piłki Ręcznej. Tematem rozmów była współpraca pomiędzy federacjami w zakresie sportowym i organizacyjnym. W spotkaniu uczestniczyli także Bogdan Sojkin – I wiceprezes ZPRP oraz Janusz Czerwiński – prezes honorowy ZPRP, a ze strony gospodarzy Oleksandr Czajczenko odpowiedzialny za szkolenie piłki ręcznej na Ukrainie.

– To było dobre i owocne spotkanie. Mieliśmy okazję poznać system szkolenia piłki ręcznej na Ukrainie, co jest jego priorytetem oraz jaki akcenty stawiane są w szkoleniu dzieci i młodzieży u naszych sąsiadów. Wymieniliśmy poglądy i opinie. To spotkanie z pewnością przyczyni się do współpracy w zakresie sportowym i organizacyjnym. Niebawem sformalizujemy jego założenia. Związek Piłki Ręcznej w Polsce współpracuje z wieloma federacjami piłki ręcznej na świecie. Naszym celem jest otwieranie się na nowe możliwości i dalsze budowanie dobrych relacji międzynarodowych – podkreśla Henryk Szczepański – Prezes ZPRP.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce intensywnie i stale współpracuje między innymi z Hiszpańską Federacją Piłki Ręcznej. Wspólnie organizowane są turnieje międzynarodowe oraz mecze towarzyskie przed ważnymi  wydarzeniami sportowymi. W zakresie organizacji Mistrzostw Świata Mężczyzn w 2023 roku ZPRP współpracuje ze Szwedzką Federacją Piłki Ręcznej – współgospodarzem turnieju.

 – To nasz wspólny i najważniejszy projekt. Jesteśmy w stałym kontakcie i krok po kroku realizujemy to wymagające przedsięwzięcie. Zarówno my, jak i Szwedzi udowodniliśmy w przeszłości, że potrafimy organizować wielkie sportowe wydarzenia. Z prezesem Ukraińskiej Federacji Piłki Ręcznej miałem okazję porozmawiać także o tym turnieju i wyzwaniach, przed którymi stoi teraz ZPRP oraz naszych ewentualnych, wspólnych projektach na przyszłość – mówi Henryk Szczepański. Spotkanie odbyło się w siedzibie Ukraińskiej Federacji Piłki Ręcznej. Uczestniczyły w nim także inne ważne osoby odpowiedzialne za rozwój piłki ręcznej na Ukrainie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest