8 października 2021

Młodzieżówka z Litwą na remis

W Bartoszycach remisem 24:24 zakończyło się pierwsze z dwóch towarzyskich spotkań młodzieżowych reprezentacji kobiet. Obie ekipy przygotowują do listopadowych kwalifikacji mistrzostw świata. Drugi mecz odbędzie się w sobotę.

Trener Paweł Tetelewski na sprawdziany z Litwą nie mógł powołać Julii Niewiadomskiej. Młoda rozgrywająca znalazła uznanie w oczach trenera Arne Senstada i we środę, w spotkaniu z …Litwą, zdobyła swoją pierwszą w karierze bramkę w kadrze seniorskiej. Kolejna okazja nadarzy się już w niedzielę. Polki drugi mecz w eliminacjach EHF EURO 2022 zagrają na wyjeździe ze Szwajcarią.

Inna z podstawowych zawodniczek kadry K2002, Oliwia Domagalska, może mówić o wielkim pechu. W 5 min meczu w Bartoszycach, po zdobyciu bramki, upadając na parkiet doznała groźnie wyglądającej kontuzji kolana.  Spotkanie było bardzo wyrównane. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi większej niż dwa trafienia.


W emocjonującej końcówce Iga Dworniczuk po rzucie bieżnym wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Po przerwie na żądanie Litwinki zdołały wyrównać stan rywalizacji. A autorką bramki,  po trafieniu ze skrzydła, okazała się Monte Voskresenskaja. Był to jej ósmy gol w meczu.

Tytuły MVP przyznano bramkarkom – Oliwii Sulidze i Skirmante Gecaite.

Polska – Litwa 24:24 (12:10)
Polska
: Hypka 1, Suliga – Byzdra, Dworniczuk 1, Kopańska 2, Pankowska 1, Grzesista 2, Jureńczyk  6, Jasińska, Peplińska 2, Głębocka, Kozioł 3, Domagalska 1, Szczepanek 1, Grobelna 1, Barska 3.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest