9 października 2021

Kadra K2006 bez sukcesu

Juniorki młodsze Niemiec wywiozły z Zakopanego dwie wygrane. Młode Polki w rewanżu walczyły, ale ostatecznie rywalki triumfowały 22:18. Dzień wcześniej zespół gości zwyciężył mniej przekonywująco – 26:25.

Końcowy wynik niedzielnej rywalizacji ustawiła bardzo słaba postawa Polek w pierwszej połowie. Drużyna Marka Jagodzińskiego przez 26 minut zdołała rzucić zaledwie trzy bramki. W tym czasie nie wykorzystała m.in. dwóch rzutów karnych.

Po przerwie Biało-Czerwone zagrały znaczniej skuteczniej. Odrobiły część strat, w czym spora zasługa bramkarki Kingi Berent. Nasze juniorki miały nawet okazję na doprowadzenie do stanu -2. Cóż z tego skoro rzut  7 metra nie doszedł celu. Po zakończonym meczu młode Niemki zaprezentowały na środku boiska taniec radości.

Tytuły MVP meczu przyznano Kindze Berent i Larze Dauble.

Polska- Niemcy 18:22 (4:11)
Polska: Berent, Cieślak, Pawik – Grzesista 2, Zieleniewska 3, Tetelewska , Myślińska 2, Pawlak, Jurek , Łasińska, Czyźewska, Schlabs 2, Pawłowska 3, Dydek, Chochół, Ziółkowska, Krupa 3, Chwojnicka 2, Kurlej 1, Parafian.