10 października 2021

Udany rewanż nad Norweżkami!

Ambitna gra i dobra postawa w obronie były w Cetniewie podstawą do zwycięstwa Polek nad Norweżkami w rewanżowym meczu kadr B 25:24.

Dwa dni wcześniej Skandynawki udzieliły naszemu zespołowi srogiej lekcji, wyrywając 39:20. W rewanżu co prawda nie zanosiło się na powtórkę, ale długo wydawało się, że Norweżki mają mecz pod kontrolą. Przyjezdne praktycznie od początku spotkania do 50 minuty prowadziły dwoma, a nawet trzema bramkami. Trafienia Karoliny Wicik i Natalii Janas (z karnego) doprowadziły do remisu 21:21.

W tym momencie boiskowy zegar wskazywał jeszcze siedem minut do finałowej syreny. Po golu, najlepszej wśród Polek, Emilii Galińskiej, drużyna Sabiny Włodek objęła prowadzenie.

Odtąd zespoły trafiały bramka za bramkę. Norweżki mogły, za sprawą Emilie Hovden, doprowadzić z 7 metra do kolejnego remisu. Karolina Sarnecka obroniła i wygrana Biało-Czerwonych stała się faktem.

Zawodniczkami MVP wybrano Emilię Galińską i Larsen Rikke Fyerhamn.

Polska B – Norwegia B 25:24 (11:13)