16 grudnia 2021

Wisła pokonuje Bidasoa Irun

Orlen Wisła Płock odniosła piąte zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europejskiej. W Orlen Arenie Płocczanie pokonali Bidasoa Irun 33:26.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Dopiero w 22 minucie gry przy stanie 12:12 Wisła włączyła drugi bieg i zaczęła uciekać rywalowi. Świetne interwencje Adama Morawskiego oraz cenne trafienia Tina Lucina pozwoliły Nafciarzom zbudować przewagę, którą na dwie sekundy przed końcową syreną pierwszej połowy podwyższył jeszcze Zoltan Szita (19:14).

W drugiej połowie Orlen Wisła Płock wcale nie zamierzała odpuszczać rywalowi. Chwilę po wznowieniu gry kolejne trafienia dołożył Tin Lucin, David Fernandez, Zoltan Szita i Abel Serdio. Na trafienia zawodników Wisły potrafił odpowiedzieć jedynie najlepiej dysponowany z zawodników Bidasoa – Jon Azkue i w 40 minucie spotkania prowadzenie Płocczan wynosiło już osiem bramek (26:18). W kolejnych minutach gry oglądaliśmy wyrównane spotkanie w wykonaniu obu zespołów. Wisła pewnie kontrolowała grę i utrzymywała swoje prowadzenie, które ostatecznie wyniosło siedem bramek, a spotkanie zakończyło się wynikiem 33:26.

Było to piąte zwycięstwo Orlen Wisły Płock w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Tym samym Płocczanie zrównali się punktami z liderującym Füchse Berlin.

Orlen Wisła Płock – Bidasoa Irun 33:26 (19:14)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Witkowski – Lucin 7, Szita 6, Fernandez 5, Serdio 5, Daszek 2, Zhitnikov 3, Jurecic 1, Terzic 1, Mindegia 1, Kosorotov 2, Susnja, Komarzewski, Krajewski, Mihic.

Bidasoa Irun: Sierra, Ledo – Azkue 9, Zabala 3, Cavero 2, Odriozola 3, Garcia 2, Ugarte 2, Mugica 1, Tesoriere 1, Nieto 1, Rodriguez 1, Furundarena, Aguinagalde, Da Silva, Fernandez 1.