20 grudnia 2021

Norweżki Mistrzyniami Świata

Reprezentacja Norwegii pod wodzą Þórira Hergeirssona zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w Hiszpanii. W finale Norweżki pokonały Francję 29:22. Brązowy medal wywalczyły Dunki, które pokonały Hiszpanię 35:28.

Finał nie rozpoczął się najlepiej dla Norweżek, które miały problem ze sforsowaniem twardej obrony Francuzek, przez co popełniały proste błędy w ataku. Te z kolei skutecznie wykorzystywały Trójkolorowe i z minuty na minutę budowały swoją przewagę, która w najwyższym momencie, po bramce Lucie Granier wynosiła już sześć bramek (14:8). Jeszcze przed przerwą Norweżki rzuciły się do odrabiania strat, a rzut Henny Reistad tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę pozwolił zmniejszyć straty do czterech trafień (16:12).

W pierwszych minutach drugiej połowy Skandynawki grały jak z nut. Już po trzech minutach gry Norweżki doprowadził do remisu po 16, by po chwili wyjść na prowadzenie. Duża w tym zasługa 22-letniej Henny Reistad, która była nie do zatrzymania dla rywalek. Swój dzień miała również Silje Solberg, broniąca z 50% skutecznością. To sprawiło, że Norweżki tylko powiększały swoje prowadzenie, które ostatecznie wyniosło siedem trafień, a spotkanie zakończyło się wynikiem 29:22.

W meczu o brąz Dunki nie dały szans Hiszpankom i niemal przez pełne 60 minut kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, wygrywając 35:28.