14 stycznia 2022

Juniorzy pokonali Duńczyków

Kadra M2004 prowadzona przez Rafała Bernackiego wygrała z reprezentacją Danii 30:29. Polacy zwycięską bramkę zdobyli na 3 sekundy przed końcowym gwizdkiem, po wrzutce.

Pierwotny plan zakładał rozegranie międzynarodowego turnieju z udziałem reprezentacji Francji, Węgier i Danii. Jednak do Gryfina dotarli tylko Duńczycy. Panujący wirus Sars-Cov-2 zmusił Francuzów i Węgrów do wycofania się z turnieju. To oznacza, że w Gryfinie juniorzy zagrają z Duńczykami dwukrotnie.

W pierwszym meczu Biało-Czerwoni okazali się lepsi od Skandynawów o jedno trafienie a bohaterem ostatniej akcji był Krystian Marchewka, który w bardzo widowiskowy sposób zapewnił drużynie zwycięstwo. Wygrana z Duńczykami to kolejny, piękny rezultat zespołu Rafała Bernackiego.

MVP reprezentacji Danii został wybrany Lasse Vilhelmsen a w reprezentacji Polski najlepszy był Franciszek Wierzbicki.

Jutro (15 stycznia) o godzinie 18.00 Biało-Czerwoni zagrają po raz drugi. Transmisja z tego spotkania odbędzie się na kanale Handball Polska.

Polska-Dania 30:29 (13:15)

Polska: Szczepanik, Ciupa – Wierzbicki 6, Wasiak 5, Curzytek 5, Marchewka 5, Kamiński 3, Markowski 2, Jaworski 1, Sarnowski 1, Pruszkowski 1, Welcz 1, Szymczak, Sladkowski, Rybarczyk, Wątroba, Kozłowski

Dania: Hansen, Lentz – Hubner 5, Johansen 4, Vilhelmsen 3, Larsen 3, Krak 2, Larsson 2, Knudsen 2, Pedersen M. 2, Pedersen K. 2, Pedersen J. 1, Holm 1, Villadsen 1,Tonessen 1, Bjerregaard, Schmidt, Simonsen

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest