18 stycznia 2022

Aleksandra Rosiak zagra w Lidze Mistrzyń

Rozgrywająca ESBF Besancon i reprezentacji Polski piłkarek ręcznych Aleksandra Rosiak opuści po sezonie Francję i przeniesie się do Słowenii. 24-latka od lipca będzie reprezentowała barwy mistrza Słowenii Krim Mercator Ljubljana.

Rosiak to druga Polka obok Moniki Kobylińskiej, która zagra w najbardziej elitarnych rozgrywkach Europy. Trzykrotna mistrzyni Polski na ostatnich dwóch imprezach ( MŚ, ME) była podstawową rozgrywającą kadry Arne Senstada. W nowym klubie na pozycji lewej rozgrywającej będzie rywalizować m.in z wychowanką Krim-u Tjasą Stanko i reprezentantką Konga Betchaidelle Ngombele.

Cieszę się, że od przyszłego sezonu dołączam do drużyny Krim-u. Będę miała szansę grać w Lidze Mistrzyń i zbierać jeszcze więcej doświadczenia. Myślę, że to będzie dla mnie dobry krok w przód – mówi Rosiak.

Z pozyskania reprezentantki Polski również cieszy się dyrektor sportowy Krim-u Deja Ivanović – Udało nam się pozyskać bardzo obiecującą zawodniczkę, która ma już spore doświadczenie gry na najwyższym poziomie i jest bardzo zróżnicowana w swojej grze. Na ostatnim mundialu w Hiszpanii przekonała nas swoimi występami w reprezentacji Polski.

Rosiak związała się z mistrzem Słowenii rocznym kontraktem z możliwością przedłużenia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest