6 lutego 2022

porażka zagłębia w lidze europy

W czwartej kolejce ligi europejskiej aktualne mistrzynie Polski przegrały na własnym parkiecie z wicemistrzyniami Niemiec SG BBM Bietigheim 21:33. Porażka zamyka drogę Miedziowym do ćwierćfinału Ligi Europy.

Obie ekipy przystąpiły do rewanżu mocno osłabione. Zaledwie dwanaście zawodniczek znalazło się w protokole meczowym po obu stronach. Brak nieobecnych (Joanna Drabik, Malwina Hartman, Kinga Jakubowska) mocniej odczuł zespół Bożeny Karkut. Od początku spotkania zespół Karoliny Kudłacz-Gloc narzucił swój rytm gry powiększając z każdą kolejną minutą przewagę nad Miedziowymi. Ratowała koleżanki z pola jak mogła Monika Maliczkiewicz ale tego dnia największym problemem mistrzyń Polski była skuteczność. Świetnie między słupkami niemieckiej bramki spisywała się Melinda Szikora, która do spółki Gabrielą Moreschi wybroniła 5 rzutów karnych Zagłębia.

Podobnie jak w pierwszym meczu sporo problemów sprawiała niemiecka obrona a w ataku dobrze prezentowała się wybrana najlepszą zawodniczką meczu, holenderka, Inger Smits. Pierwsza połowa zakończyła się 11-bramkowym prowadzeniem zespołu Markusa Gaugischa.

W drugiej odsłonie zespół z Dolnego Śląska prezentował się dużo lepiej, ale przewaga wypracowana przez SG BBM w pierwszej połowie nie topniała. Wyraźnie rozluźnione Niemki momentami popełniały proste błędy, które lubinianki zamieniały na bramki. Na pochwały zasługuje dobra gra Patrycji Nogi. Obrotowa zdobywała bramki z trudnych sytuacji i bardzo dobrze prezentowała się w obronie zastępując w centralnym sektorze nieobecną Drabik. Mimo nawiązania walki w drugiej połowie nie udało się Miedziowym odrobić strat i ostatecznie musiały pogodzić się z czwartą porażką w europejskich rozgrywkach. Triumf Bietigheim w Lubinie był 31 zwycięstwem z rzędu wicemistrzyń Niemiec.

MKS Zagłębie Lubin- SG BBM Bietigheim 21:33 (8:19)

MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Wąż – Górna 5, Matieli 4, Noga 4, Zawistowska 3, Galińska 2, Łabuda 1, Miłek 1, Kochaniak-Sala 1, Grzyb, Milojević.

SG BBM Bietigheim – Szikora, Moreschi – Snelder 7, Mala 7, Smits 5, Ostergaard 3, Jorgensen 3, Dulfer 2, Behrend 2, Maidhof 2, Kudłacz-Gloc 1, Naidzinavicius 1.