12 lutego 2022

Spotkanie Komisji ds. Kobiet z Katarzyną Polak i Moniką Listkiewcz

W dniu 11 lutego w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się spotkanie Komisji ds. Kobiet z Moniką Listkiewicz- Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych w ZPRP jak również członkinią Zarządu EHF ds. Piłki Ręcznej Kobiet oraz Katarzyną Polak – członkinią Zarządu ZPRP.

Tematem spotkania było omówienie raportu „Reaching Higher Together” stworzonego przez Radę Piłki Ręcznej Kobiet (WHB) działającą w strukturach Europejskiej Federacji. Głównym zadaniem WHB jest wzmocnienie piłki ręcznej kobiet oraz przyczynienie się do globalnego postępu i rozwoju piłki ręcznej w Europie.

Szczegółowe wytyczne planu WHB zakładają poprawę wizerunku i wzmocnienie marki kobiecej piłki ręcznej, zwiększenie widoczności, dalszy rozwój najlepszych produktów i skupienie się na piłce ręcznej młodzieży. W tym celu wprowadzono program specjalnie dedykowany piłce ręcznej młodzieżowej „Girls on the move”. WHB wskazuje na konieczność komunikacji za pośrednictwem mediów społecznościowych w celu pozyskania i zainteresowania nowego widza /obecna średnia wieku kibica piłki ręcznej wynosi 34 lata/. Również wprowadzenia ambasadorek rozwoju piłki ręcznej i wzorów do naśladowania, które będą odwiedzać wydarzenia dla młodych graczy, w celu promowania wartości piłki ręcznej – poprzez warsztaty, wywiady, spotkania itp.

W obszarze piłki ręcznej kobiet niezbędne jest pokazanie najlepszej strony kobiecej piłki ręcznej, wzorów do naśladowania z ich wysokimi kompetencjami i silnym przywództwem. Komisja ds. Kobiet zamierza intensywnie działać w obszarze budowania wizerunku piłkarki ręcznej jako osoby pewnej siebie, odpowiedzialnej, nowoczesnej i odnoszącej sukcesy kobiety. Kobiety prowadzącej zdrowy i aktywny tryb życia, które dzięki piłce ręcznej uzyskały możliwość samorozwoju we wszystkich aspektach życia (rodzina, edukacja, kariera).

Jednym z bardzo istotnych celów WHB jak również Komisji ds. Kobiet jest rekrutacja i zachęcanie obecnych zawodniczek zawodowych do pozostania w piłce ręcznej poprzez specjalnie dostosowane możliwości edukacyjne, mające na celu podniesienie ich umiejętności do pełnienia roli trenerów, delegatów, sędziów, menedżerów sportu czy komentatorek i ekspertek telewizyjnych.

– Komisję ds. Kobiet tworzy pięć byłych piłkarek ręcznych. Każda z nas dzisiaj działa w zupełnie innym sektorze zawodowym, ale wszystkie zostałyśmy blisko tej dyscypliny. Łączymy działania na rzecz piłki ręcznej z karierą zawodową. Jesteśmy przykładem, że można po zakończeniu przygody z piłką ręczną nadal się rozwijać i być blisko ukochanej dyscypliny. Poprzez zaangażowanie ambasadorek do projektu Komisji chcemy inspirować i uświadamiać młodsze koleżanki, że przestrzeń do wypełnienia jest ogromna i warto mieć tę świadomość- twierdzi przewodnicząca Komisji ds. Kobiet, Iwona Niedźwiedź.

W wyniku wspólnych obrad Komisja Kobiet wraz z członkinią Zarządu Katarzyną Polak i Dyrektor Listkiewicz zaplanowały na najbliższe miesiące serię spotkań z zawodniczkami płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, reprezentantkami młodzieżowych i juniorskich reprezentacji Polski jak również kapitankami zespołów PGNiG Superligi. Ich celem ma być edukacja w obszarze dwutorowości kariery, mądrości w kierowaniu i kształtowaniu indywidualnym kariery jak również dbałości o zdrowie psychiczne zawodniczek. W tym celu Komisja ds. Kobiet zaprosiła do współpracy Fundację Graj z Głową. Pierwsze spotkanie w ramach w/w planu zaplanowano na dzień 18 marca w Płocku.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest