18 lutego 2022

Gramy razem! Wizyta „Graj z Głową” w MSiT

W dniu 16 lutego w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie odbyło się spotkanie wiceminister sportu Anny Krupki i Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryka Szczepańskiego z przedstawicielkami Fundacji „Graj z Głową”, którą tworzą byłe i obecne reprezentantki Polski w piłce ręcznej Ewa Urtnowska, Kinga Achruk, Marta Mazurkiewicz Małgorzata Stasiak i Agnieszka Białek.

Do spotkania doszło z inicjatywy Prezesa ZPRP Henryka Szczepańskiego, który bardzo mocno wspiera działania niedawno powstałej fundacji. „Cieszę się, że tak trudny temat jak zdrowie psychiczne sportowców podjęły przedstawicielki naszej dyscypliny. Wiemy, że ten problem dotyczy nie tylko piłki ręcznej ale całego sportu” – podkreśla Prezes Szczepański.” Będziemy w miarę możliwości wspierać działania fundacji a przy okazji zachęcamy, nie tylko kibiców piłki ręcznej, do zaangażowania się w akcję „Biegam z czystą przyjemnością”, którą organizuje Polska Agencja Antydopingowa- Polada- a nasze dziewczyny są jej beneficjentkami.”

W promocję powyższego wydarzenia zaangażował się również wiceprezes Związku Sławomir Szmal, który został oficjalnym ambasadorem „Biegam z Czystą Przyjemnością”. Najlepszy piłkarz ręczny świata z 2009 roku podobnie jak Prezes ZPRP nie ma wątpliwości, że tego typu działania są bardzo potrzebne.

– Walka z depresją w sporcie to bardzo ważna misja. Kibicuję dziewczynom z całego serca i zachęcam do włączenia się w akcję Polady. W tym roku wszystkie środki z pakietów startowych trafią do Fundacji „Graj z Głową”.

W trakcie spotkania założycielki przedstawiły Pani Minister swoją wizję działania spotykając się z bardzo dużym zrozumieniem tematu ze strony przedstawicielki MSiT. „To była otwarta i jednocześnie bardzo budująca dyskusja. Mamy świadomość, że problem zdrowia psychicznego wśród sportowców w naszym kraju to temat bardzo poważny i niestety powszechny. Chcemy mu wyjść naprzeciw i chcemy pomagać środowisku, które jest nam bardzo bliskie. Jesteśmy wdzięczne ZPRP a przede wszystkim Prezesowi Szczepańskiemu za zainicjowanie spotkania. Takie wsparcie na tym etapie budowania naszej fundacji jest nieocenione” – powiedziała po spotkaniu Przewodnicząca Fundacji „Graj z Głową” Ewa Urtnowska. „Nawiązałyśmy cenną nić porozumienia z Panią Minister a co najważniejsze pojawiła się chęć nawiązania współpracy dlatego mam nadzieję, że ta pierwsza wizyta nie była ostatnią i wkrótce tu wrócimy” zakończyła z uśmiechem Urtnowska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest