11 marca 2022

Zapowiedź 18 kolejki Ligi Centralnej

W najbliższą sobotę, 12 marca, dwanaście drużyn rozegra swoje spotkania w ramach 18 kolejki. Mecz pomiędzy GKS Autoinwest Żukowo i SRS Orlen Upstream Przemyśl został przełożony i zostanie rozegrany w innym terminie.

Sobotnią serię sześciu spotkań rozpoczniemy meczem w Sosnowcu. Na Śląsku Stal Gorzów zmierzy się z Zagłębiem. Gospodarze notują ostatnio dobry czas. Dwa zwycięstwa z rzędu i atut własnego parkietu prognozuje zacięte widowisko. W pierwszej rundzie drużyna trenera Oskara Serpiny wygrała 29:25.

AZS AWF Biała Podlaska zagra z MSPR Siódemką Miedź Huras Legnica. Porażka w 17 kolejce zdegradowała Miedź na ostatnie miejsce w Lidze Centralnej. Dodatkowo obie ekipy dzieli w tabeli różnica 23 punktów. Aż ośmiu graczy Siódemki w miniony weekend reprezentowało kadrę Dolnego Śląska w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Młody zespół Tomasza Górskiego faworytem z pewnością nie będzie, ale zrobi wszystko by przerwać serię pięciu porażek z rzędu.

Dla Nielby Wagrowiec mecz ze Śląskiem Wrocław będzie okazją do rewanżu za porażkę w piątej kolejce tegorocznych rozgrywek. W hali Orbita lepsi o cztery trafienia byli wrocławianie. Nielba ma o co grać. Komplet punktów w sobotnim meczu oznacza awans w ligowej tabeli przynajmniej o dwa miejsca.

Zajmujący pozycję dziesiątą MKS Wieluń pojedzie do jaskini lwa. Arged KPR Ostrovia od początku rozgrywek piastuje fotel lidera. Dwanaście punktów przewagi nad drugą siłą Ligi Centralnej daje komfort gry i spory margines błędu. Mimo wszystko, trudno uwierzyć, że zespół Macieja Nowakowskiego nie będzie głodny kolejnego zwycięstwa.

Z kolei Mazowsze odwiedzi Warmia Energa Olsztyn. Ostatnie dwie kolejki pozwalają twierdzić, że Warmianie powoli wychodzą na prostą. Okazją do potwierdzenia tej tezy będzie mecz z KPR -em Leginowo. Rywal trudny, ale w tym sezonie dość często marnujący atut własnego parkietu.

Arcyciekawie zapowiada się spotkanie Padwy Zamość z MKS-em Grudziądz. Zachętą do śledzenia tej rywalizacji, powinno być to co wydarzyło się w pierwszej rundzie Ligi Centralnej. W Grudziądzu w regulaminowym czasie gry padł remis (30:30), a zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych. W niej lepszy o dwa trafienia był MKS.

18 kolejka Ligi Centralnej

MUKS Zagłębie Sosnowiec – Budnex Stal Gorzów godz. 17.00

AZS AWF Biała Podlaska – MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica godz. 18.00

MKS Nielba Wągrowiec – Śląsk Wrocław godz. 18.00

MKS Padwa Zamość – MKS Grudziądz godz. 18.00

ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKS Wieluń godz. 18.30

KPR Legionowo – OKPR Warmia Energa Olsztyn godz. 19.00

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest