24 marca 2022

Finał PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn w Tarnowie

Arena Jaskółka Tarnów Tosir będzie gospodarzem tegorocznej edycji PGNiG Pucharu Polski mężczyzn. 55 Turniej Finałowy odbędzie się w pierwszy weekend czerwca w Tarnowie.

Łomża Vive Kielce, SPR Orlen Wisła Płock, MKS Energa Kalisz i KS Azoty Puławy to drużyny, które mają szanse w tym roku powalczyć o triumf w rozgrywkach Pucharu Polski. Po raz pierwszy w historii piłki ręcznej stanie się to w Tarnowie. Arena Jaskółka to jeden z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów na sportowej mapie Polski. Może pomieścić blisko 4500 widzów. Zadowolony z przyznania organizacji finału jest Prezes Grupy Azoty Unii Tarnów Krzysztof Mogielnicki.

– Przede wszystkim jesteśmy dumni, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce tegoroczny finał powierzył nam. Dla nas to jasny sygnał, że codzienna praca na rzecz piłki ręcznej klubowej jest wysoko oceniana i zyskuje uznanie w środowisku – zaznacza Krzysztof Mogielnicki. Nie mam wątpliwości, że Arena Jaskółka to obiekt sportowy na miarę finału PGNiG Pucharu Polski. Dołożymy wszelkich starań, żeby ten mecz był wielkim świętem polskiej piłki ręcznej.

55 Finał PGNiG Pucharu Polski będzie drugą imprezą powierzoną przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce miastu Tarnów. W 2019 roku reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegrała w Arenie Jaskółka Międzynarodowy Turniej 4 Nations Cup. Pewny swojego wyboru jest Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański:

– Z wielką satysfakcją obserwujemy dynamiczny w ostatnich latach rozwój piłki ręcznej w Tarnowie. Dowodem na to jest ubiegłoroczny udział w finale tych rozgrywek Grupy Azoty Unii Tarnów, a także wywalczony kilkanaście dni temu srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów przez MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Jest tu znakomita publiczność, która ostatni raz Mazurka Dąbrowskiego odśpiewała dwa lata temu podczas 4 Nations Cup. Czas, żeby ponownie zabrzmiał w tarnowskiej hali – kończy Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Obrońcą tytułu, a także liderem w klasyfikacji zwycięzców PGNiG Pucharu Polski jest Łomża Vive Kielce. Osiemnastokrotny Mistrz Polski w historii tych rozgrywek stawał na podium siedemnaście razy.

Finał PGNiG Pucharu Polski zaplanowano na dzień 4 lub 5 czerwca 2022 roku. Finalistów, którzy w czerwcu wybiegną na parkiet Areny Jaskółka, wyłonią kwietniowe półfinały tegorocznych rozgrywek.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest