29 marca 2022

Wisła bliżej ćwierćfinału Ligi Europy

Orlen Wisła Płock wygrała pierwszy mecz fazy TOP 16 w Lidze Europy. Nafciarze na wyjeździe pokonali TBV Lemgo Lippe 31:28.

Wynik spotkania otworzył bramką z ataku szybkiego Zoltan Szita. Prowadzenie Wisły trwało krótko. Po błędzie Nafciarzy Lukas Zerbe pokonał w kontrataku Adama Morawskiego i już był remis. Wicemistrzowie Polski bardzo dobrze grali w obronie, a to było gwarantem prowadzenia lub utrzymywania bliskiego kontaktu z Lemgo. Wynik bowiem w pierwszych 30 minutach zmieniał się niczym sinusoida, ale żadna z drużyn nie prowadziła więcej niż dwiema bramkami.

W 10 minucie po trafieniu najskuteczniejszego w pierwszej połowie Siergieja Marka Kosorotova było 2:5. Trzy minuty później remis i prowadzenie Lemgo. Znowu nie na długo. Chwile później po indywidualnej akcji Dimy Żhytnikowa Nafciarze ponownie prowadzili, ale słabszy okres Wisły w końcowych minutach pierwszej połowy spowodował, że podopieczni Floriana Kehrmana na przerwę zeszli z zapasem dwóch bramek.

Druga połowę Orlen Wisła Płock zaczęła od odrabiania strat. W 37 minucie po akcji dwóch płockich skrzydłowych Przemysława Krajewskiego i Lovro Mihicia Nafciarze złapali kontakt z rywalem. Kiedy przy stanie 18:17 na ławkę kar usiadł Isias Guardiola i Zerbe wydawało się, że polski zespół przełamie wynik. Niestety zmarnowana szansa Jana Jurecica oznaczała bramkę dla gospodarzy i ponownie dwie bramki na plusie Lemgo. Przewagę liczebną wicemistrzowie Polski najlepiej wykorzystali chwilę później kiedy drugie wykluczenie uzyskał Guardiola. Tej szansy drużyna Xaviego Sabate nie zmarnowała. Grający znakomite zawody Lovro Mihić i skuteczny Kosorotov dali Wiśle prowadzenie czterema bramkami. Rywale starali się zminimalizować rozmiary porażki, ale ostatecznie wicemistrz Polski zakończył spotkanie z zapasem trzech bramek. Rewanż już za tydzień w Orlen Arenie.

TBV Lemgo Lippe -SPR Wisła Płock 28:31 /15:13/

Lemgo: Johanesson, Zecher – Zerbe 7, Elisson 7, Simak 2, Carlsbogard 4, Guardiola G. 1, Suton 6, Hutecek, Schagen, Schwarzer, Reitemann, Blaauw, Geis, Guardiola I. 1

Wisła: Morawski, Witkowski – Kosorotov 9, Daszek 3, Krajewski 7, Fernandez 1, Serdio 2, Szita 1, Zhytnikov 4, Daćko, Lucin, Jurecic, Susnja, Terzić, Mihić 4, Mindegia