31 marca 2022

Losowanie EHF Euro 2024

Dziś wieczorem reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pozna rywali na drodze do mistrzostw Starego Globu. O godzinie 18.00 w stolicy Niemiec odbędzie się losowanie turnieju kwalifikacyjnego mężczyzn EHF EURO 2024. W losowaniu weźmie udział reprezentant Polski Maciej Gębala.

Wszystkie oczy skierowane na Berlin. To motto każdego kibica piłki ręcznej na czwartkowy wieczór. 32 drużyny, cztery koszyki a w nich przyszli rywale Biało-Czerwonych. Sześć rund eliminacji trwających od października 2022 do kwietnia 2023 wyłoni przyszłych uczestników najtrudniejszego turnieju w piłce ręcznej.

Oprócz gospodarza – Niemiec – bezpośredni awans do EHF EURO 2024 uzyskały Szwecja, Hiszpania i Dania. Mistrzostwa Europy po raz pierwszy w historii zorganizują nasi zachodni sąsiedzi. O wyjątkowości tego turnieju jest przekonana gwiazda reprezentacji Norwegii Sander Sagosen. „EHF EURO 2024 będzie wielką imprezą piłki ręcznej i mam nadzieję, że będę jej częścią. Nie ma drugiego kraju z takimi arenami do piłki ręcznej niż Niemcy. Kiedy o tym myślę, już czuję to ogromne oczekiwanie, choć przed nami jeszcze mnóstwo czasu”.

Podobnego zdania jak Norweg jest nasz reprezentacyjny obrotowy. Maciej Gębala aktualnie rozgrywa swój siódmy sezon w najlepszej lidze świata. ” Myślę że dużą część publiczności na imprezach piłki ręcznej stanowią niemieccy kibice. W samej Bundeslidze większość hal wypełnia się po brzegi. Niemcy kochają handball i jestem pewien, że Euro 2024 będzie imprezą wyjątkową, na której oczywiście chciałbym zagrać.”

Reprezentant Polski jest jednym z gości zaproszonych przez Europejską Federację na losowanie. Oczywiście bardzo chciałbym wylosować dla Polski Austrię, a nie Francję lub Norwegię, ale wszyscy wiemy, że to czyste szczęście lub pech. Lekki stresik jest, ale postaram się spełnić wytyczne moich kolegów – dodaje z uśmiechem Maciej.

Transmisję na żywo z losowania EHF EURO 2024 można śledzić od godziny 18.00 w aplikacji internetowej Eurosport Player.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest