27 kwietnia 2022

Kadra U18 zagra na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej plażowej

Pierwszy raz w historii polska reprezentacja młodzieżowa w plażowej odmianie szczypiorniaka zagra w turnieju Mistrzostw Świata! Najlepsze kadry narodowe U18 spotkają się w Grecji w dniach 14-19 czerwca.

Polki drogę do awansu na tę międzynarodową imprezę rozpoczęły na mistrzostwach Europy w Warnie (Bułgaria). W lipcu 2021 roku podopieczne Karoliny Pedy wywalczyły piąte miejsce – najwyższe spośród wszystkich kadr Polski występujących na piasku nad Morzem Czarnym, i jednocześnie najlepsze w historii występów juniorek na mistrzostwach Europy.

Wczoraj w godzinach popołudniowych do biura ZPRP wpłynęło oficjalne potwierdzenie, że piąta drużyna Starego Globu, jako pierwszy rezerwowy, ma prawo udziału w światowym czempionacie!

– Jesteśmy w tej chwili bardzo szczęśliwi. Mamy fantastyczną, zakochaną w plażówce młodzież, która będzie miała okazję spełnić swoje kolejne marzenia- mówi trenerka młodzieżowej kadry Polski Karolina Peda. Ta drużyna już udowodniła, że nie istnieją dla niej rzeczy niemożliwe. Wielokrotnie wychodziła obronną ręką z wielu sportowych opresji, potrafiła szybko wyciągać wnioski z błędów, a także rozgrywać emocjonujące i zacięte mecze o być albo nie być. – twierdzi Peda. Piękna historia, którą do tej pory napisaliśmy doczekała się kolejnego rozdziału. Dojrzałość, świadomość celu, zaufanie i pewność siebie, którą budowaliśmy ciężką pracą na treningach i samymi występami na piasku pozwalają nam  wierzyć, że w Grecji przeżyjemy kolejne piękne chwile. Zrobimy wszystko, by przygotować się do tych mistrzostw najlepiej, jak potrafimy! Chcemy grać plażówkę skuteczną, atrakcyjną i widowiskową, a także wydobyć z tego sportu wszystko to, co najpiękniejsze” – kończy szczęśliwa trenerka kadry U18.

W rozpoczynającym się 14 czerwca turnieju wystąpi 16 najlepszych drużyn z sześciu kontynentów. Równolegle do zawodów juniorek rywalizację toczyć będą juniorzy. Tuż po zakończeniu Młodzieżowych Mistrzostw Świata na grecki piasek wybiegną seniorki i seniorzy. Poprzednie mistrzostwa świata juniorek i juniorów rozegrane były w 2017 roku na Mauritiusie. Złotych medali bronić będą Węgierki i Hiszpanie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest